Historie

Naše škola se může pyšnit mnohými oceněními, na které jsme právem hrdí! Nahlédněte do výkladní síně úspěchů naší žimrovické školy.

Obhajoba titulu „Škola udržitelného rozvoje I. stupně“

V roce 2019 se nám podařil obhájit titul Školy udržitelného rozvoje I. stupně a níže naleznete náhled titulu a blahopřání vydané Klubem ekologické výchovy.

Noc ve škole

V uplynulé době u nás proběhla velmi populární akce „Noc ve škole“ a jsme velmi hrdí na to, že o této události natočil Český rozhlas reportáž, kterou si můžete poslechnout níže.

Projekt naší školy v opavském zpravodaji!

V říjnovém čísle Opavského přírodovědného zpravodaje, který vydává spolek Natura Opava, je rozsáhlý článek o společném projektu malotřídních škol Putování za sopkami aneb Od šutrů k horninám a nerostům. Projekt realizuje naše žimrovická škola. Odkaz na zpravodaj naleznete zde.

Získání titulu „Škola udržitelného rozvoje I. stupně“

V únoru 2016 jsme v Praze na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR obdrželi na léta 2016 – 2018  nejvyšší ocenění 1. stupně Škola udržitelného rozvoje.Titul nám udělil Klub ekologické výchovy, jehož členy jsme již od roku 2010.

Betlém z naší školy v opavském zpravodaji

Zprávu o výstavě betlémů a o vydaném papírovém betlému Bořka Frýby přinesl Opavský přírodovědný zpravodaj. Celý zpravodaj si můžete přečíst zde.

Jarmark řemesel v opavském zpravodaji

V červenci 2014 vydalo sdružení Natura Opavský přírodovědný zpravodaj, ve kterém vyšel rozsáhlý článek o proběhlém Jarmarku řemesel z května t.r. Celý zpravodaj si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Získali jsme titul „Ekoškola Moravskoslezského kraje“

V listopadu 2010 byla naše škola oceněna Krajským úřadem Moravskoslezského kraje titulem Ekoškola MSK, který v daném roce může získat jenom jediná základní škola v kraji. Kromě certifikátu jsme získali i poukaz na fotografické zboží v hodnotě 15 tisíc Kč, za který jsme pořídili pro školu digitální zrcadlovku. 8. listopadu 2011 jsme z rukou náměstkyně hejtmana ve stejné soutěži získali společně s dalšími čtyřmi školami Moravskoslezského kraje Referenční list za mimořádné ekologické aktivity.

Obdrželi jsme mezinárodní titul „Ekoškola“

Poslední mezinárodní titul Ekoškola jsme získali v červnu roku 2010. A protože jsme jej získali již potřetí v řadě (toto se podařilo už jen dalším dvěma školám v republice), titul nám byl udělen na období 2010-2015. Po tyto roky bude před naší školou vlát na stožáru zelenobílá vlajka s logem Ekoškoly.