Maškarní karneval

9. 3. 2024

V únoru děti mateřské i základní školy prožily karnevalový den. V základní škole se karneval uskutečnil v pátek. Již celé dopoledne bylo vyučování tematicky zaměřeno, děti se učily v maskách, poté karnevalové veselí pokračovalo ve školní družině. Paní vychovatelka pro děti připravila pestrý program včetně humorné tomboly a některým dětem se pak ani nechtělo domů.

V mateřské škole paní učitelky s předstihem namotivovaly děti a rodiče tzv. karnevalovou plotovkou, aby měli dostatek času na výrobu či nákup masky. Děti i učitelky se proměnily v pohádkové bytosti a mohlo začít karnevalové veselí. Dopoledne se všichni sešli ve třídě Žabiček a karneval začal tradičně promenádou. Poté následoval program plný her a soutěží. Děti si společně zatancovaly v rytmu dětských písniček a občerstvily se muffiny, které starší děti společně s paní učitelkou pro ostatní upekly. Nakonec byly všechny masky oceněny medailemi. Věříme, že si děti celé dopoledne moc užily.

maškarní karneval