Dýňování v ZŠ

4. 11. 2022

V říjnu se uskutečnil druhý ročník akce pro děti a jejich rodiče. Scházíme se oslavit krásné babí léto, využít darů podzimu a připravit se na zimní čas.

Akci předcházela pečlivá příprava. Děti společně vyráběly skřítky Podzimníčky a také nezbytnou výzdobu, která krásně dotvořila atmosféru celé akce. Děti ze školy uvařily dva druhy dýňové polévky. Rodiče opět napekli spoustu dobrot nejen z dýní, ale i z dalších podzimních plodů našich zahrádek.

Sešli jsme se odpoledne v Badatelně, kde rodiče s dětmi vyřezávali dýně. Podařilo se vyrobit skvělé kousky, které po setmění vytvořily tajemný svítící chodníček. Na školní zahradě také probíhalo vyrábění postaviček z kaštanů. Návštěvníci se mohli občerstvit dýňovou polévkou, ve které nechyběli pěkně vypečení pavouci, muší nožičky či hadí ocásky. Zahřáli se teplým ovocným punčem. Mohli také využít speciální nabídky a ochutnat „grilovaná křídla ze staré vrány“ či „pařát starého kohouta“.

Po setmění vyrazil na cestu lampiónový průvod, který vedl přes pole k budově Mateřské školy. Za zpěvu Mravenčí ukolébavky jsme uspali skřítky Podzimníčky a popřáli jsme jim pěkné zimní sny.

Návratu do školy se již děti nemohly dočkat, jelikož na ně čekala stezka odvahy. Pro menší děti vedla školní zahradou, pro starší děti zase lesem. Stezka pro starší děti se dočkala velikého zájmu, fronta nedočkavců se táhla několik metrů. Ovšem čekání stálo za to, děti se dočkaly opravdu strašidelného vystoupení.

Akce se setkala s obrovským zájmem, návštěvníků od loňského roku opět přibylo, což nás velice těší. Děkujeme za spolupráci rodičům, Klubu rodičů a také Šromovým dětem za skvělou stezku odvahy pro děti.

dýňování