ZŠ Větřkovice

17. 1. 2022

Ve čtvrtek 9. prosince se žáci 4. a 5. ročníku zúčastnili vánoční hodiny angličtiny na Základní škole ve Větřkovicích. Paní ředitelka Grodová pro žáky připravila spoustu didaktických her zaměřených na procvičování slovní zásoby, čtení, poslechu i postřehu a orientace. V jazykové učebně měly děti možnost vystřídat několik stanovišť a zahrát si domino, trimino, kvadromino, přiřazovat obrázky k textu, složit obrázek pomocí číselné šifry, vyzkoušet kouzelnou tužku v knížce a poslechnout si výslovnost vybraných slov. Kromě těchto aktivit si žáci mohli vyrobit papírové vánoční přáníčko nebo slepit krychli s vánočními a zimními motivy. Na závěr naší návštěvy jsme si společně zahráli variantu hry „já mám, kdo má“ pro anglické číslovky. Děkujeme paní ředitelce za přípravu tohoto milého setkání.

zš větřkovice