Dýňová slavnost

21. 11. 2021

Podzimní sezona již byla v plném proudu, proto jsme se s Klubem rodičů rozhodli toto krásné roční období oslavit i v naší škole. Děti ze základní školy upekly dýňový perník, dýňový štrůdl a vyrobily dýňovou pomazánku. Také vytvořily školní pohlednice a závěsné domečky. Své výrobky děti později prodávaly ve stánku. Výtěžek bude poukázán na charitativní účely. O příjemci budou děti ve škole hlasovat.

Rodiče, děti a přátelé školy se sešli odpoledne na školní zahradě. V badatelně si děti vyrobily za pomoci rodičů vydlabané dýně, které večer tajemně ozdobily chodník ke škole. Také maminky napekly spoustu dobrot a jak jinak, vše z dýní. U odpolední kávy a teplého moštu probíhaly ochutnávky všech dýňových pokrmů. Po setmění na děti čekal lampionový průvod, který vedl přes pole, kde byla nachystána strašidelná stezka. Děti potkaly několik opravdu hrůzostrašných postav! Nakonec se dostaly do bezpečí mateřské školy, kde byl připraven krásný dřevěný domeček pro skřítky, které si děti ve škole vyrobily. Do něj poté uložily skřítky k zimnímu spánku a zazpívaly jim ukolébavku. Lampionový průvod se odebral zpět ke škole, kde na děti čekala další stezka odvahy. Pro menší děti vedla stezka přes školní zahradu, větší odvážlivci se museli vypořádat se strašidly v lese. Na závěr se děti i s rodiči sešly u táboráku, kde si společně zazpívaly. Pro zahřátí byla nachystána dýňová polévka, teplé nápoje a něco z grilu.

Velmi děkujeme ADP za skvělou dýňovou polévku, Klubu rodičů za perfektní spolupráci a také Šromovým dětem za nepřekonatelné masky na stezce odvahy.

Akce se opravdu vydařila a my se těšíme na její další ročník!

Dýňová slavnost