Poslední zvonění

2. 7. 2020

26. června jsme odzvonili podivuhodnému a podivnému školnímu roku 2019-2020. Podivuhodný byl tento rok vším, co jsme mohli během deseti měsíců prožít a co jsme i podnikli, podivný byl tím, co jsme v důsledku pandemie podniknout nemohli.

Samotný závěr byl ale dojemný a krásný, protože jsme se loučili s našimi čtvrťáky, kteří přecházejí do pátého ročníku. Všech pět našich kamarádů prošli se zvonečkem tradiční uličkou ke škole a odzvonili poslední kroky, které je vedly do naší malotřídky. Loučili jsme se i my s paní učitelkou. Bylo to dojemné a alespoň pro nás nezapomenutelné.

V amfiteátru proběhlo vyhlašování celoročních soutěží Čtenář  a Rytíř roku. Líza a Andrejka ze 4. ročníku získaly právem titul Čtenář roku za přečtené a odprezentované knihy. Rytířem roku se v letošním roce stali Igor Hertel z 2. ročníku a Tomík Feilhauer z 3. ročníku. Oba kluci nám ukázali, jak mohou vypadat správní chlapi a dobří kamarádi.
Déšť nás zahnal na krátkou chvíli do školy, kde k nám promluvil i pan starosta Patrik Orlík. Když přešly mraky, předvedla nám naše bývalá žákyně Vanda Zmijová úžasné akrobatické vystoupení na zavěšeném kruhu, později se k ní přidala i její sestra Roxy.

Protože i pro nás byl tento den s paní učitelkou poslední, který s dětmi ve škole prožijeme, přišlo na řadu velmi dojemné loučení, za které nesmírně děkujeme. Děkujeme za všechny dary, ale hlavně za všechna ta dojemná a vřelá slova. Stanou se po nás studnicí, ke které se budeme vracet, a ze které se budeme občerstvovat i v dalších letech.

Přejeme všem krásné léto a mnoho úspěchů v dalších letech.

David a Ája Šromovi