Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Poslední den ve škole v roce 2019

Poslední den ve škole v kalendářním roce má už dávno daný pevný řád. Stejně jako před dvaceti lety tak i letos 20. prosince se děti a zaměstnanci školy vydali do lesa na Horku, kde vystrojili ve skupinkách své vánoční stromečky pro zvířátka. Ovoce, zelenina, obilí i kaštany tvořily hlavní „jídelníček“ těchto stromečků. Krásný čas v nezvykle teplém prosincovém dni jsme zakončili skupinovou fotkou pod letitým dubem, jehož kořeny nám připomínají, že co má hluboké kořeny, to je opravdu stálé.

Celý článek...

Vánoční přání

Vážení přátelé a příznivci naší školy,
přejeme Vám krásné a pohodové prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2020.

Vzpomínka na 10.vánoční jarmark v Žimrovicích

Informace pro pátek 20.12.2019

V pátek 20.12.2019 vyrazíme s dětmi do lesů nad školou, kde poneseme zvířátkům nějaké mlsky. Akce nazvaná Vánoční stromeček pro zvířátka vypukne hned v 8.00 hod. Prosíme rodiče, aby své děti dobře oblékli a vybavili je pevnou a teplou obuvi.
Po návratu z lesa (asi v 10.00 hod.) proběhne v prostorách školní družiny tradiční vánoční besídka. Po ukončení besídky má školní družina klasickou provozní dobu.

Vánoční turnaj ve florbale

V úterý 17.12. proběhl v tělocvičně ADP Žimrovice tradiční vánoční turnaj ve florbale, do kterého se zapojili všichni školáci. Čtyři kluci (Míša, Tom V., Tom F. a Tom T.) si do svých týmů vybrali své spoluhráče a turnaj mohl začít. Všichni bojovali jako lvi a lvice, občas byl někdo zasazen hokejkou, ale jinak se celý turnaj nesl v duchu fair play. Ani není důležité, kdo vyhrál, protože každý, kdo do hry vloží své srdce, je už vítězem.
Podívejte se na akční foto do galerie.

Děti z 1. a 2. ročníku se zapojily do Abecedy peněz

V úterý 17.12. se naši nejmladší školáci z 1. a 2. ročníku zapojili do projektu České spořitelny Abeceda peněz. V tělocvičně ADP Žimrovice se seznamovali pod vedením třech pracovníků spořitelny s hodnotou peněz hravou a zábavnou formou. Všechny děti se dobře bavily a snad si z tohoto dne i něco zapamatovaly.
Však se podívejte do fotogalerie, co se všechno dělo.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí