Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Televizní štáb z Bruselu točil v naší škole

Ve čtvrtek 13.2. nás navštívil filmový štáb z Bruselu, který točil práci našich dětí v polytechnické učebně. Kluci a holky z 3. a 4. ročníku pilně pracovali na dřevěných slunečnicích a práce jim šla i přes přítomnost kamery pěkně od ruky. Děti z naší mateřské školy byly natáčené při práci s keramickou hlínou. Celá akce byla organizovaná přes MAS Opavsko, kterou na natáčení mimo jiné zastupoval i její předseda pan Jiří Krist.
Jestli se nám podaří dostat se k záznamu filmařů, uvedeme jej v našich videovzpomínkách.

Svíčkový ples v Domoradovicích

V pátek od 19.30 hod. propukl v KD Domoradovice tradiční Svíčkový ples, který desítky let organizuje Klub rodičů ZŠ Žimrovice. Tým pracovníků kolem předsedy výboru pana Marka Štece odvedl obrovský kus práce na přípravě plesu i během celého pátečního večera. Protože termín zábavy připadl na svátek sv. Valentýna, patřilo zahájení akce "děvčatům Štecovým" (mamince s Andrejkou, doprovázela je na kytaru Renátka), které vystřihly duet Srdce nehasnou. Hudební štafetu pak převzala skupina UNICO, která výborně hrála po celý večer. Do tomboly (byla velmi hezká) ještě vystoupily stepařky. Pár okamžiků z akce zvěčnila paní Štecová, foto naleznete ve fotogalerii.
Chtěl bych poděkovat všem rodičům a dalším dárcům, kteří pamatovali se svým příspěvkem do tomboly. Zvláště ale děkuji všem organizátorům za čas a úsilí, které vložili do přípravy a realizace celé náročné akce. Jako spokojený účastník mohu upřímně říci, že se dílo zdařilo.
Ještě jednou díky. David Šrom

Přespávání v Hotelu Belaria

V podvečer před ukončením I.pololetí školního roku 2019/2020 se naši školáci sešli na recepci Hotelu Belaria, aby využili nabídky, které se jim dostalo od provozní hotelu paní Novotné. Jak nabídka vypadala? Hotelový bazén, společné přespávání v hotelu a ranní snídaně formou švédských stolů.

Celý článek...

Poslední den ve škole v roce 2019

Poslední den ve škole v kalendářním roce má už dávno daný pevný řád. Stejně jako před dvaceti lety tak i letos 20. prosince se děti a zaměstnanci školy vydali do lesa na Horku, kde vystrojili ve skupinkách své vánoční stromečky pro zvířátka. Ovoce, zelenina, obilí i kaštany tvořily hlavní „jídelníček“ těchto stromečků. Krásný čas v nezvykle teplém prosincovém dni jsme zakončili skupinovou fotkou pod letitým dubem, jehož kořeny nám připomínají, že co má hluboké kořeny, to je opravdu stálé.

Celý článek...

Vánoční přání

Vážení přátelé a příznivci naší školy,
přejeme Vám krásné a pohodové prožití vánočních svátků a úspěšné vykročení do nového roku 2020.

Vzpomínka na 10.vánoční jarmark v Žimrovicích

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí