Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Focení dětí ZŠ a MŠ

V pondělí 17.6. proběhne ve škole i školce focení dětí a školních kolektivů. Ve školce pan fotograf dorazí již v 8.00 hod.
Cena za individuální foto (malé) je 20 Kč/ ks; velká třídní fotka stojí 30 Kč/ ks. Fotografie děti obdrží začátkem následujícího týdne.

Zahradní slavnost 2019 je minulostí

V sobotu 8. června proběhl již 12. ročník Zahradní slavnosti naší školy. Od 14.00 hodin mohli návštěvníci naslouchat při jídle a pití cimbálovou muziku Vedrovci, bavit se v dílničkách, které byly přichystány v rámci řemeslného jarmarku. Kromě kováře, košíkářky a výroby keramiky na hrnčířském kruhu na účastníky čekaly aktivity u žimrovických seniorek, které přichystaly pro velké i malé plstění vlny, kroužek Miš Maš přichystal další ruční práce včetně vtipného fotokoutku. Před 16. hodinou vystoupily naše děti s pásmem Cirkus, který podle reakcí publika pobavil.

Celý článek...

Ukázka výcviku policejních psů

21. května 2019 jsme měli na naší školní zahradě opravdu skvělou akci. Tatínek Igora Hertela, který pracuje u Policie ČR jako psovod, přivedl do školy své dva kolegy a společně nám ukázali mnoho z výcviku služebních psů.

Děti o tom napsaly:
Líbilo se mi, když jeden ze psů hledal jakoby lupiče. Zajímavé bylo, když jeden pes skočil na jednoho z policistů, který málem spadl do jezírka. Po zásahu psa měl policista na rukou modřinu. (Jana Šubová, 3. roč.)

Celý článek...

Otvírání studánek

Tak je to u nás každý rok v máji.
Děti studánkám prameny jak srdce zemi otvírají,
aby i na horách
byla hojnost úrody.

Slovy básníka Miloslava Bureše naše školní děti společně se studánkou Rubínkou, kterou představovala Barunka Chromá z 2. třídy, slavnostně otevřely 16. května 2019 naši studánku pod školou. Krásnou dětskou slavnost přišli podpořit rodiče dětí a další obyvatelé naší vesnice.
Jak přibývá zpráv o nedostatku vody, o to více jsou naléhavá slova básníkova:“Studánko, Rubínko, buď vždycky čistá a pro zdraví jistá.“
Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Jarmí prodejní jarmark

13. května 2019 od 14. hodiny děvčata a chlapci 3. a 4. ročníku započali prodejní jarmark před pobočkou České spořitelny, kterým završili své snažení v rámci projektu banky Abeceda peněz. Tomu však předcházelo mnoho drobné práce.

Celý článek...

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí