Úspěch v okresním kole Opavského skřivánka

altv pátek 13.4.2018 nastoupily za naší školu v okresním kole ve Středisku volného času Opava děti Renatka a Andrejka Štecovi a Míša Groda. Míša ve své kategorii vyhrál a postoupil do druhého a zároveň finálového kola Opavského skřivánka, které proběhne v pátek 4. 5. 2018 od 16.00 hodin v Loutkovém divadle Opava, Husova 17, formou veřejného koncertu. I děvčata měla k postupu velmi blízko.
Děkujeme všem za krásnou reprezentaci školy! D.Š.

Návštěva MÚ Hradec nad Moravicí očima dětí

alt   Dne 10.4. jsme byli na Městském úřadě Hradec nad Moravicí, kde nás provázel pan místostarosta Patrik Orlík. Vyprávěl nám, jak to tam chodí, například jak se hlasuje o nějakém stavebním povolení. Tak jsme si také zkusili hlasovat o umělém trávníku místo antuky na školním hřišti. Hlasovat mohl jenom ten, kdo bydlí v Hradci a okolních obcích. Všichni hlasovali pro, nikdo proti a nikdo se nezdržel. Škoda že to nebylo doopravdy. Potom jsme šli do kanceláře místostarosty, kde byl z lega postavený Národní dům. V kanceláři měl pan místostarosta i vlajku Hradce, ČR a EU. Potom jsme šli do kanceláře pana starosty Josefa Víchy. Má tam listinu, která vyjadřuje práva města.
  V závěru jsem se rozloučili a šli přes Hanuši zpět do Žimrovic. Objevili jsme Svatou studánku. Celý výlet se nám povedl.
Kristýna Šustková, 4. ročník

V úterý 10.4.2018 jsme byli se 3. a 4. třídou na městském úřadě. Provázel nás pan místostarosta Patrik Orlík. Šli jsme do jeho kanceláře a pak do kanceláře pana starosty Josefa Víchy.
  Po návštěvě jsme šli na Hanuši, kde byla Svatá studánka. Tekla z ní pitná voda, která nás úplně okouzlila. Viděli jsem hezké květiny. Ve škole jsme opékali párky. Byl to úžasný den.
Renáta Štecová, 4. ročník

Pěvecká soutěž Žimrovický škrobánek 2018

alt

V úterý 10.4.2018 proběhla ve škole pěvecká soutěž Žimrovický škrobánek 2018, soutěž pěvců a pěvkyň slezských písní. Škrobánek je slezským nářečím označován skřivánek. Z toho plyne, že 3 nejlepší pěvci postupují do dalšího kola, které proběhne již tento pátek 13.4. v Opavě. Držíme jim palce!
A jak to dopadlo? Na 1. místě se umístil Míša z 2. ročníku, 2. místo obsadila Renátka ze 4. ročníku a 3. místo patří Andrejce z 2. ročníku. Všem gratulujeme a děkujeme účastníkům školního kola za projevenou odvahu.

Akce v měsíci březen 2018

5.-9.3.     ZŠ – Jarní prázdniny, vyučující čerpají studijní volno
13.3.       ZŠ – konference v Belarii, Šablony II., od 9.00-12.00 hod.
16.3.       ZŠ – dopoledne turnaj v ADP Žimrovice ve florbalu
16.3.       ZŠ – vernisáž Jarní výstavy, od 16.00 hod.
17.-18.3. ZŠ – pokračování výstavy, program dle plakátu
18.3.       ZŠ – od 14.30 hod. vynášení Mařeny v Kajlovci, od 16.00 hod. v Žimrovicích
22.-23.3. ZŠ – vyklizení hospodářské budovy školy
28.3.       ZŠ – návštěva MÚ Hradec nad Moravicí (3. a 4. ročník)