Poslední zvonění

altJak je již naší dlouholetou tradicí, prošli čtvrťáci, kteří po prázdninách přecházejí na jiné školy, se zvonečkem v ruce špalírem školáků, rodičů a zaměstnanců školy svou poslední cestu 29. června do žimrovické malotřídky. Cinkání zvonečku jim připomnělo, že v životě něco končí a jiná dobrodružství a příležitosti začínají. Přejeme odcházejícím dětem mnoho úspěchů v jejich dalších životech.
Společně jsme stihli v tento den dekorovat děti, které během školního roku přečetly a prezentovaly své knihy, cenou Čtenář roku, zároveň jsme rozdali tituly Rytíř školy dětem Janě Šubové a Kateřině Škrobánkové za kamarádské chování. Každý školní kolektiv je rád, když má takovéto osobnosti ve svém středu.
Školní rok 2017-2018 se završil, děkujeme zřizovateli školy, rodičům žáků, příznivcům školy, sponzorům a Klubu rodičů ZŠ Žimrovice za spolupráci a důvěru, kterou do naší společné práce vložili.

Akce v měsíci červnu 2018

• 1.6.     Den dětí – turnaj v ADP Žimrovice, od 10.00 hod.
  • 7.6.     Ranní probuzení, setkání dětí a zaměstnanců, od 8.00 hod.
  • 27.6.   Školní olympiáda, od 8.00 hod.
  • 28.6.   Třídnické práce, odevzdání učebnic
  • 29.6.   Poslední zvonění, slavnostní ukončení šk. roku, předání vysvědčení
A pak hurá na prázdniny!

Akce v měsíci květnu 2018

• 30.4.    Vycházka k Papírenskému splavu, odchod v 8.00 hod.
  • 30.4.    Slet čarodějnic v ŠD
  • 3.5.      Ranní probuzení, setkání dětí a zaměstnanců, od 8.00 hod.
  • 7.5.      Ředitelské volno
  • 22.5.    Výchovný koncert v ZUŠ Hradec nad Moravicí, v 10.15 hod.
  • 28.-30.5 Školní výlet - odjezd v 8.00 hod od školy – Karlovice

Úspěch v okresním kole Opavského skřivánka

altv pátek 13.4.2018 nastoupily za naší školu v okresním kole ve Středisku volného času Opava děti Renatka a Andrejka Štecovi a Míša Groda. Míša ve své kategorii vyhrál a postoupil do druhého a zároveň finálového kola Opavského skřivánka, které proběhne v pátek 4. 5. 2018 od 16.00 hodin v Loutkovém divadle Opava, Husova 17, formou veřejného koncertu. I děvčata měla k postupu velmi blízko.
Děkujeme všem za krásnou reprezentaci školy! D.Š.

Návštěva MÚ Hradec nad Moravicí očima dětí

alt   Dne 10.4. jsme byli na Městském úřadě Hradec nad Moravicí, kde nás provázel pan místostarosta Patrik Orlík. Vyprávěl nám, jak to tam chodí, například jak se hlasuje o nějakém stavebním povolení. Tak jsme si také zkusili hlasovat o umělém trávníku místo antuky na školním hřišti. Hlasovat mohl jenom ten, kdo bydlí v Hradci a okolních obcích. Všichni hlasovali pro, nikdo proti a nikdo se nezdržel. Škoda že to nebylo doopravdy. Potom jsme šli do kanceláře místostarosty, kde byl z lega postavený Národní dům. V kanceláři měl pan místostarosta i vlajku Hradce, ČR a EU. Potom jsme šli do kanceláře pana starosty Josefa Víchy. Má tam listinu, která vyjadřuje práva města.
  V závěru jsem se rozloučili a šli přes Hanuši zpět do Žimrovic. Objevili jsme Svatou studánku. Celý výlet se nám povedl.
Kristýna Šustková, 4. ročník

V úterý 10.4.2018 jsme byli se 3. a 4. třídou na městském úřadě. Provázel nás pan místostarosta Patrik Orlík. Šli jsme do jeho kanceláře a pak do kanceláře pana starosty Josefa Víchy.
  Po návštěvě jsme šli na Hanuši, kde byla Svatá studánka. Tekla z ní pitná voda, která nás úplně okouzlila. Viděli jsem hezké květiny. Ve škole jsme opékali párky. Byl to úžasný den.
Renáta Štecová, 4. ročník

Více článků...