Týden turistiky

25. 7. 2023

Předposlední školní týden strávily děti ze základní školy poznáváním blízkého i vzdáleného okolí. Pro děti byl připraven a naplánován pestrý program, který byl naplněn nejen poznáváním, ale i turistikou.

V pondělí se děti vydaly do Opavy, kde se zúčastnily programu Poznej své město, díky kterému se dozvěděly mnoho zajímavostí o Opavě. Zpáteční jízdu vlakem si užily některé děti vůbec poprvé.

V úterý navštívily skanzen v Rožnově pod Radhoštěm, který je vtáhl do minulosti a seznámil je s tradicemi a řemesly.

Středa se nesla v duchu poznávání okolí, děti také plnily celotýdenní hru, která je měla dovést k pokladu. Úkoly byly zaměřeny na poznávání okolí. Děti si také procvičily a zopakovaly matematiku v praxi, český jazyk i prvouku.

Čtvrteční dopoledne bylo zaměřeno na poznávání okolí a sportování v okolí Žimrovic. Po poledním odpočinku děti začaly chystat vše potřebné na zahradní slavnost, kde jsme se všichni rozloučili s předškoláky a již tradičně i se školním rokem. Po úspěšné zahradní slavnosti následovala stezka odvahy určená školním dětem a spaní ve škole. Na páteční snídani nám Klub rodičů přivezl čerstvé pečivo, ovoce a spoustu dalších dobrot, ze kterých si děti přichystaly svačinu na páteční výlet.

Celotýdenní program jsme zakončili návštěvou zámku v Hradci nad Moravicí. Po návratu ke škole následovalo vyhodnocení celotýdenní hry. Nechyběl poklad, který děti našly podle vyluštěného QR kódu.

Z celého týdne si děti odnesly nové vědomosti, zážitky a také spoustu našlapaných kilometrů v nohách.

Týden turistiky Hradec nad Moravicí