Prevence a zdraví

20. 3. 2023

Abychom podpořili výuku žáků základní školy v oblasti prevence rizikových projevů chování, využili jsme nabídku Zdravotního ústavu se sídlem v Ostravě, který pro děti pořádá programy primární prevence a podpory zdraví.

Výukový program se skládal ze dvou částí. První byla zaměřena na prevenci infekčních onemocnění. Děti se hlouběji seznámily s důkladnou hygienou při různých onemocněních. Lektorky při výuce používaly spoustu názorných pomůcek. Děti si mohly vyzkoušet např. mytí rukou s falešnými bakteriemi, což bylo pro děti velice zábavné a zajímavé.

Druhá část programu se zaměřila na prevenci kouření. Opět byly využity názorné ukázky, např. umělé plíce kuřáka, falešná cigareta i s obsahem a mnoho dalších. Poté bylo pro děti připraveno ověření jejich znalostí lidského těla a zejména dopad nezdravého životního stylu na určité orgány v těle.

Program se setkal s velkým zájmem. Děti s lektorkami výborně spolupracovaly a jistě si odnesly mnoho důležitých rad, které povedou k jejich lepšímu zdraví, zejména prevenci kouření a nezdravého životního stylu.

prevence