V planetáriu

20. 11. 2022

Po roce nás čekala návštěva hvězdárny a planetária, na kterou jsme se moc těšili. Sraz žáků byl 20. října 2022 v 7:40 před školou. Přijel velký žlutý autobus, do kterého nastoupily všechny děti a odjelo se směr Ostrava. Cesta trvala přibližně hodinu.

Po příjezdu na místo proběhlo občerstvení svačinkou a poté se děti přesunuly do sálu, kde se zhasla všechna světla a na strop sálu se promítaly hvězdy a planety a k tomu nám vyprávěla paní průvodkyně. Poté jsme zhlédli výukový film Lucie a tajemství padajících hvězd. Po promítání se vyrazilo na prohlídku Experimentária. Nejvíce mě zaujala černá díra. Poté jsme šli na návštěvu hvězdárny, kde jsme pozorovali Slunce.

Strávili jsme tam velmi pěkné dopoledne a dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí.

Adam Vícha, 4. ročník

planetárium

Tento projektový den mimo školu byl financován z projektu Učení je zábava.
Projekt je spolufinancován Evropskou unií.

Logo OP VVV