Škola oslavila 100 let

23. 9. 2022

Měsíce příprav vyvrcholily v sobotu 17. září 2022 velkolepou akcí v areálu budovy školy i na jejím rozsáhlém pozemku.

Návštěvníci mohli zhlédnout výstavu historických fotografií. Oslovila zejména bývalé žáky, kteří se na fotografiích poznávali a společně tak zavzpomínali na svá školní léta. Ve třídě MŠ byl umístěn fotokoutek, kde si děti oblékly historické kostýmy a usadily se do staré školní lavice.

Oficiálního zahájení se ujal pan ředitel Mgr. Jan Volf a místostarosta města pan Mgr. Petr Havrlant. Zavzpomínal na historické události školy a také na bývalé zaměstnance. Poté byly vypuštěny balónky, které vynesly školního maskota čápa Igora do další stovky. Klub rodičů při ZŠ a MŠ Žimrovice připravil jako překvapení dort, který později děti s chutí snědly.

Program byl opravdu pestrý. V úvodu děti zabavila agentura Tomino svým hudebně pohybovým vystoupením a výtvarným tvořením. Skupina Agripa měla připraven stánek s výrobou ručního papíru, dřevěný historický kolotoč a cukrovou vatu. Firma Smurfit Kappa zaujala děti ve svém stanu prací s papírem. Mohly si tak vyrobit svá auta, kterými brázdily celou zahradu. Následovalo vystoupení bubenického orchestru Ivo Samiece. Zejména jeho workshop se setkal s velkým ohlasem.

Po celou dobu bylo připraveno občerstvení, které zajišťoval Klub rodičů. V nabídce měl mimo jiné pizzu z pece, která se stala velkým lákadlem pro děti i dospělé návštěvníky.

Letní kino pro děti bylo vzhledem k chladnějšímu počasí přesunuto do budovy školy. Celou velmi vydařenou akci zakončil ohňostroj.

Poděkování patří všem, kteří se na akci podíleli ať už formou sponzorského daru či svou pomocí s organizací celé akce.

pohlednice