Ozdravný pobyt

18. 7. 2022

Malá Morávka, 13.6.-17.6.2022

Náš pětidenní pobyt probíhal v hotelu Neptun, který poskytoval bezvadné zázemí pro naše děti. Nechyběla malá tělocvična a společenská místnost, okolí chaty jsme využívali k herním aktivitám.

Na děti čekal opravdu nabitý program. Denně jsme se věnovali turistice, nechyběl výlet na Praděd, do Karlovy Studánky a také náročná turistická trasa údolím Bílé Opavy, kde k překonávání přírodních nástrah slouží vybudované lávky a žebříky.

V průběhu celého pobytu probíhala soutěž skupin, ve které šlo nejvíce o vzájemnou spolupráci všech dětí. Ve společných úkolech se seznámily s Morseovou abecedou, zahrály si šipkovanou v přírodě, vytvářely si skupinová trička, vlastní vlajky i pokřik. Po čtyřdenním klání zvítězily hned dvě skupiny.

V závěru pobytu nesměl chybět maškarní karneval a také večerní stezka odvahy, která se setkala s velkým ohlasem.

Pro některé děti to byl vůbec první pobyt bez rodičů na delší dobu. Překonaly spoustu překážek, osamostatnily se a poznaly se navzájem i z jiné stránky, než ze školní lavice. Jsme rádi, že se ozdravný pobyt dětem líbil, snad si odnesou jen pozitivní zážitky a v příštím roce vyrazíme opět v plném počtu.

Děkujeme Klubu rodičů za odměny pro děti a za spolupráci.

ozdravný pobyt