Den dětí

18. 7. 2022

Letošní oslavu Dne dětí jsme se rozhodli zrealizovat formou aktivního pěšího výletu. Po propršené noci, jsme se ve středu 1. června ráno sešli plni očekávání, jaké počasí nás bude provázet cestou na Hradec, kam jsme byli připraveni dojít. Kolem 8. hodiny už nesměle vykukovalo sluníčko a obavy z deště se pomalu rozplynuly.

O půl 9. jsme se vydali, posilněni malou svačinou, na cestu. Sešli jsme dolů do vesnice a kolem čistírny odpadních vod jsme se dále vydali voňavým lesem, kde jsme pozorovali lesní život. Cesta nám ubíhala svižně a zanedlouho jsme si udělali první zastávku u hradeckého „stonehenge“, po které nás čekal výšlap strmou lesní cestou k zámku. Po krátkém odpočinku, při kterém jsme si zopakovali znaky uměleckých slohů a prohlédli kašnu Doubravku, jsme se vydali do centra Hradce, kde jsme v Hradečance doplnili zásoby pití a laskomin.

Další zastávkou bylo dětské hřiště u vody, kde děti vyzkoušely houpačky a prolézačky nebo jen v klidu rokovaly se svými spolužáky.

Následoval stěžejní cíl našeho výletu a tím byla točená zmrzlina, kterou dětem zafinancoval Klub rodičů. Děti si pochutnaly na vanilkové, čokoládové a sušenkové, některé se osvěžily i ledovou tříští, protože počasí vyšlo výborně a sluníčko hřálo opravdu hodně.

Poté jsme se už vydali ke škole na zpáteční cestu, která nám při společných rozhovorech rychle uběhla.