Strašidýlkování

21. 11. 2021

V úterý 26. října čekal na děti neobyčejný den. Celá školka se proměnila ve strašidelný zámek, kde se ozývaly tajemné zvuky, blikala tajuplná světýlka a na děti vykouklo i nějaké to strašidýlko. Děti přišly v báječných halloweenských kostýmech a paní učitelky i paní školnice se proměnily ve strašidelné pohádkové bytosti. Byli tady kostlivci, duchové, čarodějnice, zavítali i Harry Potterové, pavoučí žena, kostra dinosaura a mnoho dalších skvělých masek. A halloweenské „šou“ mohlo začít.

Na děti čekalo společné uvítání a hra, kdy každé z dětí představilo svou masku, poté tajuplná výprava na půdu školky, strašidelný taneček a spousta dalších her a zábavy. Například halloweenské disciplíny jako „špagetová hledačka“, kdy děti v míse plné špaget hledaly zatoulané pavouky, ještěrky, žáby (plastové figurky), dále hra, kdy se děti pokoušely zakousnout do jablka zavěšeného na provázku bez použití rukou, nebo si vyzkoušely dlabání dýně a vytvoření „Halloweenka“– lucerny. Každé z dětí si také mohlo vyrobit halloweenský zápich – ducha, dýně či netopýrka. Na holky a kluky také čekalo oblíbené malování na obličej. Děti se měnily na kočičky, Spidermany, dýně, kostry, čarodějnice.

Na závěr děti čekala odměna – spousta halloweenských dobrot, sušenek a strašidelných bonbónů. A jedno opravdu hrůzostrašné pohoštění… opravdické Ježibabí prsty!!! Celá akce se vydařila, děti si ji náležitě užily, předvedly své krásné kostýmy, tvořily, hrály si, dobře se pobavily, a to je hlavní.

strašidla