Návraty ke kořenům

Projekt Návraty ke kořenům

registrační číslo CZ.1.07/1.1.07/03.0008

Fotografie z Putovního filmového festivalu, 16. květen 2012 ZDE

oknoNaše Základní škola Žimrovice získala z Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost dotaci na projekt, který jsme si nazvali Návraty ke kořenům. Ten budeme realizovat společně s dalšími malotřídními školami, které jsou partnery našeho projektu, ZŠ Mokré Lazce, ZŠ Větřkovice, ZŠ Opava – Vávrovice a ZŠ Kyjovice. Každá škola má za úkol zpracovat dvacetiminutový filmový dokument o významné osobnosti svého regionu. Výběr osobnosti je zcela v kompetenci každé školy. V měsíci květnu se natočené dokumenty budou promítat na putovním filmovém festivalu Kořeny, závěrečný ceremoniál festivalu proběhne v obci Žimrovice, kde budou dětským filmařským kolektivům předány ceny diváků a odborné poroty.

Cesta k samotnému festivalu však bude dlážděná prací dětí zúčastněných škol i jejich pedagogů, kteří průběžně absolvují školení mediální výchovy, práce s kamerou i střihu filmového dokumentu. Naše škola bude točit film o komplikované osobnosti Karlu Weisshuhnovi, který před sto lety výrazně ovlivnil charakter obce Žimrovice.