Vítejte na nových webových stránkách ZŠ a MŠ Žimrovice! V případě, že potřebujete dohledat starší aktuality na původním webu, tak je v omezené míře k nahlédnutí zde.

Naše úspěchy

Naše škola se může pyšnit mnohými oceněními, na které jsme právem hrdí! Nahlédněte do výkladní síně úspěchů naší žimrovické školy.

Obhajoba titulu „Škola udržitelného rozvoje I. stupně“

V roce 2019 se nám podařil obhájit titul Školy udržitelného rozvoje I. stupně a níže naleznete náhled titulu a blahopřání vydané Klubem ekologické výchovy.

Noc ve škole

V uplynulé době u nás proběhla velmi populární akce „Noc ve škole“ a jsme velmi hrdí na to, že o této události natočil Český rozhlas reportáž, kterou si můžete poslechnout níže.

Projekt naší školy v opavském zpravodaji!

V říjnovém čísle Opavského přírodovědného zpravodaje, který vydává spolek Natura Opava, je rozsáhlý článek o společném projektu malotřídních škol Putování za sopkami aneb Od šutrů k horninám a nerostům. Projekt realizuje naše žimrovická škola. Odkaz na zpravodaj naleznete zde.

Získání titulu „Škola udržitelného rozvoje I. stupně“

V únoru 2016 jsme v Praze na Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR obdrželi na léta 2016 – 2018  nejvyšší ocenění 1. stupně Škola udržitelného rozvoje.Titul nám udělil Klub ekologické výchovy, jehož členy jsme již od roku 2010.

Betlém z naší školy v opavském zpravodaji

Zprávu o výstavě betlémů a o vydaném papírovém betlému Bořka Frýby přinesl Opavský přírodovědný zpravodaj. Celý zpravodaj si můžete přečíst zde.

Jarmark řemesel v opavském zpravodaji

V červenci 2014 vydalo sdružení Natura Opavský přírodovědný zpravodaj, ve kterém vyšel rozsáhlý článek o proběhlém Jarmarku řemesel z května t.r. Celý zpravodaj si můžete prohlédnout kliknutím zde.

Získali jsme titul „Ekoškola Moravskoslezského kraje“

V listopadu 2010 byla naše škola oceněna Krajským úřadem Moravskoslezského kraje titulem Ekoškola MSK, který v daném roce může získat jenom jediná základní škola v kraji. Kromě certifikátu jsme získali i poukaz na fotografické zboží v hodnotě 15 tisíc Kč, za který jsme pořídili pro školu digitální zrcadlovku. 8. listopadu 2011 jsme z rukou náměstkyně hejtmana ve stejné soutěži získali společně s dalšími čtyřmi školami Moravskoslezského kraje Referenční list za mimořádné ekologické aktivity.

Obdrželi jsme mezinárodní titul „Ekoškola“

Poslední mezinárodní titul Ekoškola jsme získali v červnu roku 2010. A protože jsme jej získali již potřetí v řadě (toto se podařilo už jen dalším dvěma školám v republice), titul nám byl udělen na období 2010-2015. Po tyto roky bude před naší školou vlát na stožáru zelenobílá vlajka s logem Ekoškoly.