Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Výlet na Bruntálsko

altKluci a děvčata z 1. a 2. ročníku vyjeli ve čtvrtek 8. června na dvoudenní pobyt na Bruntálsko. Vlakem děti dojely do Bruntálu, kde je již čekal mikrobus, kterým vyrazily na poznávačku Jeseníků. Nejdříve z obce Skály sešly do údolí řeky Huntavy k Rešovským vodopádům, na zpáteční cestě pak v místní restauraci děti pojedly řízek s hranolkami.
Výlet pokračoval návštěvou Pradědovy galerie v Jiříkově. Dřevěné sochy jsou dřevěné sochy, ale prolézačky, kolotoče, lanovky a jiná „hejblata“ lákají více. A že jich v galerii bylo!

Celý článek...

Den dětí na školní zahradě

alt   Ve středu 7. června proběhl v dopoledních hodinách na školní zahradě Den dětí, který připravili pro děti ze školy a školky zaměstnanci naší organizace. Celkem 10 stanovišť mohli obejít školáci, kteří se vzorně starali o svěřené děti ze školky.
   Naše poděkování patří Klubu rodičů ZŠ Žimrovice, který nám přispěl na sladké odměny k soutěži, děkujeme i ADP Žimrovice za nanuky, které věnoval všem účastníkům slunečného dopoledne.
   Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Petraolympiáda ukončila projekt malotřídních škol

alt
altVe čtvrtek 23. května proběhla v dopoledních hodinách dlouho připravovaná Petraolympiáda (řec.Petra = skála). Naše "skalní" klání malotřídních škol z Větřkovic, Branky a Žimrovic bylo sladkou tečkou za celoročním projektem Putování za sopkami.
Kluci a děvčata v 5-6 členných skupinách plnili úkoly na 7 stanovištích. Vyrobili si vlastní sopku, kterou později díky sodě, potravinářskému barvivu a octu i zprovoznili, poznávali horniny, skládali sopečné skládačky a sopky i popisovali, stavěli stavby z kamenů, odlévali pravěké schránky živočichů. Krom toho si během dne každá skupina připravila svou pizzu, kterou do pece sázel pan pekař Fr. Sedláček. U opavského malíře Bořka Frýby se nemenšila řada obrázku chtivých dětí.
Po splnění všech úkolů skupina dostala svůj zlatonosný clam (kýbl s pískem a skoro pravým zlatem) a po vytěžení zlata si mohla svůj úlovek směnit za úplně pravé žimrovické dolary. No a kdo má dolary, ten může nakupovat i v místním koloniálu.
V našem projektu nešlo o ceny, chtěli jsme jen zábavnou formou dětem přiblížit tu část přírody, která má přízvisko "neživá". Tímto děkujeme Moravskoslezskému kraji, který nám umožnil díky dotačnímu programu z EVVO na rok 2016/2017 projekt realizovat.
Foto z akce je v galerii na našich stránkách.

Návštěva polského Baborówa

alt26. května dostaly naše nejstarší děti pozvánku k návštěvě polského Baborówa, kde na místní základní škole probíhal Den bezpečnosti. Po milém přivítání se naše děti zapojily do aktivit, jejichž účelem nebylo zabavit, ale poučit. Děti si vyzkoušely poskytování první pomoci, zajímavé bylo stanoviště vodních záchranářů, následovalo stanoviště policie, hasičů i zdravotníků.
Ke dřevěnému kostelíku sv. Josefa nás provázela dějepisářka místní školy a její výklad byl velmi zajímavý.
Naše poděkování směřuje k Lence Mišičkové z Fit Sports Club, která nám umožnila účast na této akci. Foto naleznete v galerii.

Pozvánka na PETRAOLYMPIÁDU

altKluci a děvčata, vážení kolegové,
srdečně Vás zveme dne 25. května 2017 do naší školy, kde v dopoledních hodinách proběhne na závěr našeho projektu PETRAOLYMPIÁDA.

Začátek akce: v 9.00 hod.
Závěr akce: v 13.00 hod.
S sebou: vhodné oblečení na zahradu, pokrývku hlavy, psací potřeby, svačinu a pití

Během Petraolympiády budou děti soutěžit ve skupinách (5-6 členů), po splnění všech úkolů si děti budou moci vytěžit zlato z písku, které v místní bance prodají za dolary. Za peníze si v místním koloniálu zakoupí dárky. V naší chlebové peci si každý může upéct svoji pizzu!
V případě deště se program přesune do budovy školy.

alt

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí