Výchovný koncert v ZUŠ Hradec

alt19. května byli naši školáci a starší dětí z mateřské školy přizváni na výchovný koncert v ZUŠ Hradec nad Moravicí. Mezi mnoha šikovnými dětmi, které nám představily hudební nástroje, vystoupila i 3 děvčata z naší školy. Viki, Kristýnka Š. a Káťa  nám ukázaly, kolik píle a svého času musely vložit, aby tak krásně zvládly svůj hudební nástroj (v případě Káti hlasivky). Protože se děti chovaly při koncertě moc hezky, vypadá to, že výchovný koncert je opravdu vychoval.
Zpáteční cestu jsme i se zmrzlinovou přestávkou zvládli přes zámecký park. Viděli jsme i bílého čápa a užovku obojkovou, mnoho krásných starých buků, rozkvetlých rostlin,... Však se podívejte do fotogalerie!

Putování za sopkami II.

altNaše putování za sopkami, které jsme započali na podzim loňského roku společně s dětmi ze ZŠ Branka u Opavy a ZŠ Větřkovice, jsme zakončili výletem po usazených horninách a minerálech u Kobeřic. Ve stejném složení jako na podzim jsme vyjeli 4. května 2017 do sádrovcového lomu u Kobeřic, kde nás již čekali naši průvodci – geolog Martin Hanáček, biologové Jakub a Milan Kubačkovi a zaměstnanec dolu. Ani bláto po předchozích deštích nás neodradilo od vstupu do samotného srdce lomu, kde si děti mohly nasbírat krystaly sádrovce. Posléze jsme si prohlédli celý proces zpracování minerálu.
Po ukončení návštěvy sádrovcového dolu jsme přejeli do opuštěné pískovny, kde jsme si vyslechli výklad o původu této usazeniny.
Poslední zastávkou byl bludný kámen v Kravařích, který k nám doputoval ze Švédska během doby ledové.
Co vše si děti zapamatovaly, se ukáže 25. května, kdy na školní zahradě proběhne plánovaná Petraolympiada v rámci našeho projektu Putování za sopkami.

Projekt je financován z rozpočtu KÚ Moravskoslezského kraje.

Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání ve školním roce 2017/2018

altDne 19. a 20.4.2017 proběhl na naší škole ZŠ Žimrovice zápis do 1. ročníku. Na základě provedeného zápisu ředitel školy vydal Rozhodnutí o přijetí k základnímu vzdělávání, které je níže zveřejněno. U dvou dětí správní řízení ještě nebylo ukončeno.
Všem přijatým dětem i jejich rodičům gratulujeme a těšíme se na spolupráci v novém školním roce 2017/2018.

Zveřejněno dne 26.4.2017

Den Země a projektový den

altKluci a holky,
protože počasí v tomto týdnu hlásí opět jako na houpačce, změnili jsme plány a v úterý 25.4. uděláme Den Země a projektový den Voda. Společně půjdeme již v 8.00 hod. od školy údolím potoka Melečku a budeme zjišťovat některé údaje o kvalitě vody. Po zpáteční cestě budeme sbírat odpad. Návrat ke škole bude po 12. hodině.
S sebou si vezměte něco na opékání (špekáček, rohlíky), pevnou obuv (možno i gumáky), dobré a teplé oblečení, pracovní rukavice.

Více článků...