Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Oslavy 100. výročí založení republiky

alt   Se slavnostním otevřením nových učeben jsme v ten samý den spojili i oslavy k 100. výročí založení republiky. Náš projekt jsme nazvali 100 let obce Žimrovice ve stoleté republice. Ve spodní učebně školy jsme pro návštěvníky připravili výstavu dobových fotografií z naší obce, která zachycovala bohatý kulturní, spolkový i sportovní život. Nechyběly ani fotografie a kroniky naší školy a školky.

Celý článek...

Slavnostní otevření nových učeben

alt   Ve čtvrtek 25. října jsme v odpoledních hodinách za přítomnosti široké veřejnosti slavnostně otevřely nové prostory v bývalé hospodářské budově školy. Z nevzhledných garáží naše škola díky dotačnímu titulu z MAS Opavsko a financím Města Hradec nad Moravicí získala novou učebnu pro polytechnickou výuku a učebnu pro výuku přírodovědných předmětů, kterou dnes nazýváme Badatelna – Liščí doupě. Celou akci realizovala Stavební společnost Ing. Pekárek a je třeba dodat, že se úkolu zhostila na výbornou. Projekt na přestavbu budovy vypracovala projekční kancelář GHM, úspěšnou projektovou žádost sestavila zaměstnankyně městského úřadu paní Ivana Hyklová.

Celý článek...

Pozvánka a prosba v jednom

altVážení rodiče,
chceme Vás pozvat ve čtvrtek 25.10. na slavnostní otevření nových učeben v bývalé hospodářské budově, které proběhne v 15.00 hod., následovat bude vystoupení našich školních dětí s pásmem 100 let obce Žimrovice ve stoleté republice.
Zároveň se na Vás obracíme s prosbou, zdali nám můžete na akci upéct buchtu nebo bábovku, kterou je možné do školy donést během celého dne.
Děkujeme za ochotu. Těšíme se na setkání.

Milá návštěva bývalých žáků

V pátek 19.října do naší školy dorazila početná skupina bývalých žáků, kteří dnes jsou doma již na hradecké škole. Milé setkání jsme zakončili společnou fotkou v badatelně. Jsme rádi, když dobří holubi se vraceji.
alt

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí