Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Peníze za sběr jsme začali vyplácet

altSběrači papíru se dočkali. V pátek 5.11. jsme rozdávali peníze za sběr papíru. Za 1kg papíru dostaly děti 3,5 Kč. Jestli děti svým rodičům o penězích nic neřekly, netrestejte je za to, jistě Vám koupí hezké dárky pod stromeček!
Jestli jste, sběrači, neobdrželi ještě svoji obálku, hlaste se u ředitele školy.

Ocenění našich aktivit

altV říjnu navštívila naši školu skupina 20 učitelů z Hlučínska, aby se podívala na to, co se nám v naší školní práci daří. Akci pořádala Místní akční skupina Hlučínsko v rámci výjezdu Za příklady dobré praxe. Ve stejný den nás navštívil pan Mojmír Vlašín z Ekologického institutu Veronica, aby nám provedl certifikaci naší školní zahrady. Vše si prošel, řádně obodoval, zanesl do tabulek a v závěru své návštěvy vynesl verdikt, že zahrada získává certifikát Přírodní zahrada. Od tohoto okamžiku smíme užívat logo, které je součástí této zprávy.
Děkujeme všem, kteří nám s tvorbou naší školní zahrady pomáhali, děkujeme i za pomoc při údržbě velkého školního areálu.

Výsledky ve Svatováclavském běhu

alt27. září borci naší školy podstoupili Svatováclavský běh, který od školy vedl na Horku (dětem bylo brzy horko) a z Horky po mokrém svahu zpět ke škole. Někteří dosáhli úctihodných časů, u kterých smekáme pomyslným kloboukem.
A jak to všechno dopadlo?

Mladší děvčata (1. a 2. ročník):
 1. Roxana Zmijová (5:06)
 2. Sofie Kowalová (5:19)
 3. Sofie Jarošová (5:53)

Mladíš chlapci (1. a 2. ročník):
 1. Tomáš Vícha (5:12)
 2. Semir El Hamrouni (5:48)
 3. Tobiáš Müller (5:53)

Celý článek...

Evropský den jazyků v naší škole

altV úterý 26.9. proběhl v naší škole projektový den na téma Evropský den jazyků. Všechny děti byly hned ráno rozdělené do sedmi skupin, ve kterých po celý den plnily připravené úkoly. Od úvodu, který byl zaměřený na řeč slyšitelnou i neslyšitelnou (učili jsme se i znakový jazyk), jsme se přehoupli k dalším úkolům. Děti řešily úlohy zaměřené na cizí jazyk nám nejbližší - slovenský, hrály si s českým jazykem a zpracovávaly i prezentaci o evropském státu. Každá skupina si vylosovala svůj stát.
   Prezentace z tohoto projektu si můžete prohlédnout v přízemí školy u šaten, foto je ve fotogalerii.
   A čemu se děti učily v tomto dni? Hlavně spolupráci, naslouchání a trpělivosti. Chválíme vedoucí všech skupin, že dokázali ukočírovat práci tak různorodých uskupení.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí