Naši prvňáčci v novinách

V Deníku dne 15. listopadu 2017 jste mohli objevit foto našich nejmenších školáků. Kdo si nestihl noviny koupit, může se podívat na webové stránky www.denik.cz/nasiprvnaci. Dětem (i paní učitelce) to tam moc sluší!

Vyhodnocení nejlepších sběračů kaštanů a žaludů

16. listopadu jsme během ranního probuzení vyhodnotili nejlepší sběrače kaštanů a žaludů.
Pořadí nejlepších sběračů:
1. Kristýnka Šustková, 4. ročník
2. Sofinka Kowalová, 1. ročník
3. Eliška Jurášková, 3. ročník

Všem účastníkům děkujeme a zároveň blahopřejeme!

Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

alt 15. listopadu proběhla v naší škole již tradiční Slavnost Slabikáře. Za přítomnosti všech školáků, rodičů prvňáčků a samozřejmě hlavy naší školy, samotného pana krále, prvňáčci předvedli, co se za uplynulé dva měsíce ve škole naučili. Svůj program započali folklórními říkadly a zpěvy u rybníka, postupně se přesunuli do říše písmenek, kde předvedli, jak se postupně krok po kroku učili číst a jak svoji čtenářskou gramotnost rozvíjeli od písmenek, slabik a slov k jednoduchým větám. Své čtenářské dovednosti prokládali písněmi a říkadly. Na závěr byli pasováni „panem králem“ na čtenáře. Děti se už moc těší, až odloží Živou abecedu a stanou se čtenáři Slabikáře.

Pozvánka na Slavnost Slabikáře

alt15. listopadu 2017 proběhne tradiční Slavnost Slabikáře, kdy děti z 1. ročníku předvedou své znalosti a pokroky ve čtení. Když úspěšně "složí zkoušky", budou pasovány na čtenáře a obdrží svůj Slabikář. Začátek akce je v 10.00 hodin.
Zveme rodinné příslušníky našich prvňáčků na tuto tradiční školní slavnost!

Slavnost světel

alt9. listopadu se v podvečer u naší školy sešlo mnoho lampiónků, světélek, blikaček a dalších světelných zdrojů, aby v rámci svatomartinské slavnosti prozářily tmu a prohřály pochmurný listopadový den. Za každým lampiónkem byl nějaký kluk či děvče, jejich rodiče, prarodiče, příznivci žimrovické školy a školky. Ti všichni se vydali přes ulici Záhumenní k mateřské školce, po ulici Hradecká pak zpět ke škole. Na školní zahradě si děti mohly projít světelnou stezkou, na které je čekala strašidelná strašidla (nestrašidelná strašidla do školy nezveme). Děti sice tvrdily, že strašidla poznaly, ale o tom se dá silně pochybovat. V závěru akce účastníci dostali drobné upomínkové předměty, hlavně ale povidlové svatomartinské rohlíčky, které v ten samý den pekly děti z naší školy se svými učitelkami.
Děkujeme všem za účast. Naší akcí si připomínáme, že i málo světla dokáže prozářit tmu!

Více článků...