Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Poslední zvonění

altA už je to tady. Závěr školního roku a loučení s kluky a děvčaty ze 4. ročníku, kteří nám odcházejí do jiných škol. Špalír vytvořený ostatními spolužáky vytváří slavobránu, kterou jednotlivé děti procházejí se zvonečkem v ruce. Nejdřív David G., Viki, Matyáš, Vojta, Filip a vláček ukončuje Anetka.
Po této krátké tradici se přemístíme do amfiteátru a za přítomnosti pana starosty Josefa Víchy, tatínků, maminek, přátel školy hodnotíme právě ukončený školní rok. Jaký byl? Však si stačí rozkliknout všechny příspěvky na našem webu. Byl bohatý na pěkné akce, na projekty, na učení,...
Děkujeme Vám všem, kteří jste stáli při nás, podporovali jste nás, pomáhali nám.
Za kolektiv pracovníků školy a školky hezké léto přeje
                                                    David Šrom, ředitel

PS: Krom školních fotek naleznete v galerii i fotografie pořízené panem Jiřím Hajdukem.

Výlet na Podhradí

altV úterý 27. června se uskutečnil (dobře) plánovaný výlet do kempu Podhradí. Dobře plánovaný výlet se pozná podle toho, že skupina, která vyjede na kolech, má sebou alespoň 3 sady na lepení kol. A my jsme přesně 3 sady měli. Ale pojďme na to pěkně od začátku.
Ráno se naše školní osazenstvo rozdělilo na dvě skupiny. Starší kluci a holky nasedli na kola a vedeni ředitelem školy a pohánění paní vychovatelkou vyjeli přes oboru, Anninu dolinu k Podhradí. Mladší děti a "nekoláci" vyjeli autobusem s paní učitelkou Šromovou a paní Janou tamtéž. Přestože koláci měli skoro hodinu a půl náskok, do kempu dorazili současně.
V kempu jsme si užili lodiček, kolotočů, písku, sluníčka a hranolek s řízkem. Všechno pěkné jednou končí a tradá domů. Busáci se vydali na bus, koláci se chtěli vydat na cestu na kolech.

Celý článek...

Informace k poslednímu týdnu škol. roku 2016/2017

Kluci a holky,
před námi je poslední týden školního roku 2016/2017. Pro jednotlivé dny máte rozepsáno, co společně plánujeme, tak to nepopleťte. :)

Pondělí 26.6. – proběhnou třídní práce, děti odevzdají učebnice (vygumované a slepené), na školní zahradě budeme opékat špekáčky, které si děti přinesou z domova, proběhne turnaj v ringu
Úterý 27.6. – 3.a 4. ročník jede na výlet na kolech do Podhradí, 1. a 2. ročník jede na Podhradí autobusem. V kempu budeme jezdit na lodičkách a máme objednaný oběd, který hradíme z prostředků našeho klubu rodičů. Děti, které jedou autobusem, hradí bus ve výši 35 Kč. Předpokládaný příjezd do školy v 14.30 hod.
Středa 28.6. – proběhne na školní zahradě tradiční Školní olympiáda, děti si mohou připravit převleky za vybraný stát, který budou reprezentovat
Čtvrtek 29.6. – půjdeme do lesa k potoku Melečku. S sebou svačinku, pití, pláštěnku (možnost si opéct špekáček). Předpokládaný návrat v 13.00 hod. Oběd mají děti ve škole.
Pátek 30.6. – Poslední zvonění, rozloučení s dětmi ze 4. ročníku, předání vysvědčení. Ukončení v 9.00 hod., tento den již děti nemají oběd ve škole.

A HURÁ NA PRÁZDNINY!!!

Zahradní slavnost máme za sebou

altV sobotu 17. června se již po jedenácté uskutečnila Zahradní slavnost, kterou uskutečnil s naší školou Klub rodičů ZŠ Žimrovice. Počasí nepřálo, ale ve 14 hodin program vypukl za účasti mnohých voděodolných borců, kterým děkujeme za účast, otužilost a celkovou vytrvalost. K poslechu i k příležitostnému tanci hrála cimbálová muzika Gizdi, vystoupili kluci a děvčata z naší školy, loutkové divadélko z Opavy, karetní mág Richard.
Musím poděkovat maminkám za upečené buchty, „klubákům“ a dalším ochotným rodičům, zaměstnancům školy a dětem za spoustu práce, kterou pro zdar naší akce vykonali.
Foto z akce naleznete v naší galerii!

altAkce byla finančně podpořena dotačním porgramem Města Hradec nad Moravicí 2017.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí