Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Mikuláš se svou družinou navštívil školu i školku

alt

   7.prosince (asi toho měl hodně) přišel do naší školy i školky Mikuláš se svou družinou. Čerty jsme chtěli nechat za dveřmi, ale byli opravdu neodbytní. Prý mají dobrý důvod jít do školy!
   Vše nakonec ale dobře dopadlo, nikdo neskončil v pytli (to by bylo totiž v pytli vzhledem k financování školy podle počtu žáků). Některé jazyky (snad nebyly zlé) tvrdily, že to stejně byli kluci a holky ze 4. třídy, ale tomu nelze věřit. Kdyby tomu tak bylo, zasloužili by si velkou odměnu, protože by byli k nepoznání s pravým Mikulášem. Děkujeme Mikuláši, andělům i čertům za jejich návštěvu!
   Foto z návštěvy naleznete ve fotogalerii.

9. vánoční jarmark v Žimrovicích

alt   6. prosince od 14. hodiny vypukl v pořadí již 9. ročník Žimrovického jarmarku, na kterém se podíleli kromě naší školy a školky i žimrovičtí hasiči, majitelé Areálu dobré pohody Marcela a Karel Vavřínkovi se zaměstnanci, Klub seniorů Žimrovice, Klub rodičů ZŠ Žimrovice a další drobní prodejci.

Celý článek...

Slavnost Slabikáře a pasování prvňáčku na čtenáře

alt
   V pátek 23. listopadu se všechny děti školy v doprovodu rodičů a prarodičů žáků 1. ročníku sešly v 1.třídě, kde od 10. hodiny propukla Slavnost Slabikáře. Paní učitelka Šromová s prvňáčky přichystala pro všechny přítomné krásné, poutavé a zároveň zábavné pásmo, při kterém nejmladší žáci školy ukázali, co se za necelé 3 měsíce školy naučili. A naučili se toho opravdu hodně. Od hlásek, slabik a slov se dostali až ke čtení celých vět.

Celý článek...

Začíná nám výuka plavání

altVe středu 21.11. dětem začíná povinná plavecká výuka, která bude probíhat v Plaveckém bazéně v Opavě. Výuku zajišťuje plavecká škola Leandros.
Rozvrh hodin po dobu plavání zůstává stejný.Děti budou odjíždět ze školy po 1. vyučovací hodině.
Dobrá zpráva je, že z MŠMT se nám podařilo získat dotaci na autobusovou přepravu, děti budou doplácet po ukončení výcviku jenom malou část.

S sebou: plavky, ručník, mýdlo, hřeben (vše prosím dejte do podepsané igelitové tašky)

Pozvánka na Slavnost Slabikáře

alt23. listopadu 2018 proběhne tradiční Slavnost Slabikáře, kdy děti z 1. ročníku předvedou své znalosti a pokroky ve čtení. Když úspěšně "složí zkoušky", budou pasovány na čtenáře a obdrží svůj Slabikář. Začátek akce je v 10.00 hodin. Zveme rodinné příslušníky našich prvňáčků na tuto tradiční školní slavnost!

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí