Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Mikulášská nadílka 6. prosince

MikulášNaši čtvrťáci uspořádali pro mladší spolužáky i děti z mateřské školy mikulášskou nadílku. Nejdříve navštívili školku, potom se přišel nebeský průvod podívat na děti 1. a 2. ročníku. Děti společně s paní učitelkou Mikuláši a jeho družině zazpívaly a zatančily. Ve 3. ročníku přišla řada i na čertovský pytel.
Děkujeme Lukášovi (Mikuláši), andělům Kristýnce a Adélce, Matějovi, nejhodnějšímu čertovi za poslední roky, za velmi krásné odpoledne, které pro nás připravili.

Slavnost Slabikáře

Slavnost Slabikáře18. listopadu proběhla na naší škole Slavnost Slabikáře, v rámci které naší prvňáčci "skládali zkoušky" ve znalosti písmen, slabik a slov. Jejich paní učitelka je všemi úskalími provedla a v závěru naší slavnosti přistoupili naši nejmenší před přítomného pana krále, který uznal jejich vědomosti za dostačující, a všem předal Slabikář a pasoval je na čtenáře. Prvňáčkům gratulujeme a přejeme mnoho pěkných chvil při čtení knih. Fotografie z této slavnosti naleznete v záložce fotogalerie.

Slavnost světel - lampiónový průvod

Dýně Světlo má moc zahnat tmu, ne naopak. Kdekoli totiž vchází světlo, tam tma brzy buď řídne nebo mizí. A naopak tma nemá sil, aby odstranila světlo J. A. Komenský

Motto Jana Amose Komenského je ústředním bodem naší mnohaleté školní tradice nazvané Slavnost světla. V podzimní čas, kdy se krátí den a noc se dlouží, procházíme s dětmi při lampiónovém průvodu vesnicí, abychom společně s dalšími lidmi naplnili základní motiv svátku svatého Martina – do tmy, prázdnoty a chladu přinášíme světlo, pocit pospolitosti a bratrství, stejně jako kdysi Martin prokázal bratrství a soucit.

Celý článek...

Převzetí titulu Ekoškola MSK

strom8. listopadu 2011 ředitel školy společně s dětmi ze 4. ročníku - Matějem, Lukášem, Adélkou a Kristýnkou, převzal v rámci celokrajské soutěže "Ekologický zodpovědný kraj 2011" Referenční list za mimořádné ekologické aktivity, které přispívají ke vzdělávání pro udržitelný rozvoj Moravskoslezského kraje.

Celý článek...

Návštěva planetária

Hvězdář15. listopadu jsme společně s dětmi z Mateřské školy Žimrovice jeli do Hvězdárny a planetária Johanna Palisy v Ostravě. V planetáriu jsme se podívali na kreslený pořad Na co kouká sova v noci. Hlavně se nám líbila hvězdná znamení, které nám promítali na strop planetária.
Fotografie z této akce naleznete v odkaze fotogalerie.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí