Vystoupení dětí ZŠ a MŠ ke Dni matek

Děti z naší základní a mateřské školy  vystoupily v měsíci květnu opakovaně u příležitosti Dne matek. Nejdříve školkové děti předvedly 7. května pásmo básniček, písní, tanců a pohádku O koblížkovi nejen před maminkami v budově školky, společně se školními dětmi následně vystoupily před seniory ze Žimrovic 10. května v sále bývalého výboru. 14. května završily řadu vystoupení školní děti před lidmi ze Sdružení invalidů z Hradce nad Moravicí. S pásmem sestaveným z písní, básní a country tanců vystoupily v Areálu dobré pohody Žimrovice, kde se setkání uskutečnilo. Věříme, že všechna vystoupení dětí obohatila a potěšila nejen dospělé, ale i je samotné.

Den Země aneb Ukliďme si kolem sebe

S dětmi jsme využili 30. duben, který se zatoulal mezi víkend a státní svátek, k tomu, abychom se podíleli na úklidu naší obce Žimrovice. Den Země jsme si "odbyli" sice o osm dní později, ale děti svůj úkol brali opravdu vážně. Po několika letech, kdy organizujeme akci "Ukliďme si kolem sebe", můžeme s radostí říci, že se lidé k životnímu prostředí chovají mnohem ohleduplněji. Kromě práce se děti i docela dobře bavily, což dosvědčují i fotky ve fotogalerii.

Natáčení dokumentu o Karlu Weisshuhnovi

Naše natáčení dokumentu o Karlu Weisshuhnovi, zakladateli místních papíren, se blíží do finále. V úterý 17. dubna jsme s dětmi točili jedny z posledních záběrů na Horce v Žimrovicích. Historické autíčko, které symbolizovalo první automobil pana továrníka v okrese, nám zapůjčil pan Křepela, kostýmy pro děti jsme si vypůjčili ze Slezského divadla, některé nám zapůjčili rodiče našich žáků. Můžeme potvrdit výroky slavných režisérů, že nejtěžší je točit film se zvířaty a s dětmi. Foto z natáčení naleznete ve fotodokumentech.

Návštěva u hasičů v Opavě

Pátek 13. dubna byl pro děti školy i školky šťastným dnem. Společně jsme totiž díky akci zorganizované sdružením rodičů z MŠ navštívili hasičskou stanici v Opavě. Děti prolezly všechny přistavené vozy, vyzkoušely všechny dostupné kombinézy, přilby i nářadí. Z dnešního dne je však nejdůležitější si zapamatovat, že když je nouze nejvyšší, pomohou ti hasiči na telefonním čísle 150. Fotografie z akce naleznete v odkaze fotogalerie.

Návštěva Českého rozhlasu Ostrava

V rámci natáčení dokumentu o Karlu Weisshuhnovi jsme se s dětmi z 3. a 4. ročníku dostali 30. března do Českého rozhlasu v Ostravě, kde jsme zpovídali paní redaktorku Dagmar Misařovou, která před léty připravila pořad o Joy Adamsonové (pravnučce Karla Weisshuhna). Setkání bylo velice zajímavé a poučné. Foto naleznete v odkaze fotodokumentace.

Více článků...