Do nového roku nově

Od 1. ledna 2012 se naše škola z rozhodnutí zřizovatele Města Hradec nad Moravicí sloučila s Mateřskou školou Žimrovice. Vznikla tak nová organizace, která nese oficiální název Základní škola a Mateřská škola Žimrovice, se sídlem Meleček 91, Žimrovice. Věříme, že toto nové spojení nás vzájemně obohatí. Plánujeme mnoho společných akcí, o kterých Vás chceme průběžně informovat na internetových stránkách školy a školky.

Poděkování za sponzorský dar

Děkujeme panu Stanislavu Bilerovi ze Žimrovic za finanční dar, který dal v závěru kalendářního roku 2011 naší malotřídní škole. Na základě našeho ujednání, které jsme stvrdili darovací smlouvou, využijeme dar k nákupu vybavení a pomůcek pro školní děti. Ještě jednou děkujeme!

Vánoční besídka

VánocePoslední tečkou v tomto kalendářním roce byla ve školní družině vánoční besídka. Po návratu z lesa jsme se všichni sešli u stromečku. Společně jsme si zazpívali vánoční koledy, některé odvážné děti nám zarecitovaly, zazpívaly, zahrály na rozličné hudební nástroje, tanečníci se zavlnili v rytmu country pod vedením paní vychovatelky. Všichni se hlavně těšili na rozdávání dárečků. Kromě těch, které si děti nadělily navzájem, jsme se radovali i ze sportovních potřeb, které jsme si zakoupili z prostředků našeho sdružení rodičů.
V závěru se děti sešly u talířů s vodou, v kterých si pouštěly oříšky se svíčkami.

Vánoční stromeček pro zvířátka

Stromeček v leseZvyk je železná košile a zdobení stromečku pro zvířátka zase tradice naší školy. Nemohli jsme tedy jinak (a ani jsme nechtěli) a 22.12. jsme ráno vyrazili na Horku, abychom nazdobili hned několik stromečků zeleninou a ovocem zvířátkům. Je to jen malý příspěvek přírodě a projev vděčnosti nás všech. Krásné a veselé Vánoce, zvířátka!

Vánoční turnaj ve florbalu

Vítězný tým21. prosince proběhl v tělocvičně ADP Žimrovice turnaj ve florbalu. Čtyři družstva tvořily školní děti, do kterých se vmísili učitelé. Bylo vidět, že mnozí už mají zkušenosti z kroužku florbalu, který vede paní Mišíčková. Mnozí opravdu "váleli", někteří se váleli, ale všichni se snažili. Na fotografii je vítězný tým, nejlepším střelcem se stal Ondra, nejlepším brankářem byl vyhlášen Dalibor. Vítězům gratulujeme, poraženým vzdáváme čest. Fotografie z turnaje naleznete v odkaze fotogalerie.

Více článků...