Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Pozvánka na Dětský den 2012

Smurfit Kappa Žimrovice a naše ZŠ a MŠ Žimrovice zvou všechny děti na Dětský den, který se bude konat 3. června 2012 v areálu školní zahrady. Více informací naleznete na přiloženém letáku. Těšíme se na setkání.

 

Putovní filmový festival Kořeny 2012 doputoval

Ve dnech od 14. do18. května vyvrcholil celoroční projekt Návraty ke kořenům Putovním filmovým festivalem Kořeny, v rámci kterého se promítalo pět dokumentárních filmů dětí z okolních malotřídních škol. Do projektu byla zapojena ZŠ a MŠ Opava – Vávrovice, která svůj film zaměřila na Mlynářský rod Herberů, ZŠ Mokré Lazce zpracovala film s názvem Po stopách Ivo Žídka, ZŠ a MŠ Kyjovice natočila film Zámecký pán o hraběcím rodu Stolbergů, žáci ZŠ a MŠ Větřkovice věnovali svůj dokument osobnosti obce panu Karlu Moravcovi. Naše žimrovická škola svůj film zaměřila na zakladatele místních papíren Karla Weisshuhna.

Celý článek...

Vystoupení dětí ZŠ a MŠ ke Dni matek

Děti z naší základní a mateřské školy  vystoupily v měsíci květnu opakovaně u příležitosti Dne matek. Nejdříve školkové děti předvedly 7. května pásmo básniček, písní, tanců a pohádku O koblížkovi nejen před maminkami v budově školky, společně se školními dětmi následně vystoupily před seniory ze Žimrovic 10. května v sále bývalého výboru. 14. května završily řadu vystoupení školní děti před lidmi ze Sdružení invalidů z Hradce nad Moravicí. S pásmem sestaveným z písní, básní a country tanců vystoupily v Areálu dobré pohody Žimrovice, kde se setkání uskutečnilo. Věříme, že všechna vystoupení dětí obohatila a potěšila nejen dospělé, ale i je samotné.

Den Země aneb Ukliďme si kolem sebe

S dětmi jsme využili 30. duben, který se zatoulal mezi víkend a státní svátek, k tomu, abychom se podíleli na úklidu naší obce Žimrovice. Den Země jsme si "odbyli" sice o osm dní později, ale děti svůj úkol brali opravdu vážně. Po několika letech, kdy organizujeme akci "Ukliďme si kolem sebe", můžeme s radostí říci, že se lidé k životnímu prostředí chovají mnohem ohleduplněji. Kromě práce se děti i docela dobře bavily, což dosvědčují i fotky ve fotogalerii.

Natáčení dokumentu o Karlu Weisshuhnovi

Naše natáčení dokumentu o Karlu Weisshuhnovi, zakladateli místních papíren, se blíží do finále. V úterý 17. dubna jsme s dětmi točili jedny z posledních záběrů na Horce v Žimrovicích. Historické autíčko, které symbolizovalo první automobil pana továrníka v okrese, nám zapůjčil pan Křepela, kostýmy pro děti jsme si vypůjčili ze Slezského divadla, některé nám zapůjčili rodiče našich žáků. Můžeme potvrdit výroky slavných režisérů, že nejtěžší je točit film se zvířaty a s dětmi. Foto z natáčení naleznete ve fotodokumentech.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí