Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Ples při svíčkách 2013

Tradiční Ples při svíčkách, který již od 60. let minulého století pořádá naše sdružení rodičů, je minulostí. Jsem rád, že tento ples je minulostí milou a vydařenou. Děkuji všem "srpšákům" i dalším příznivcům školy, že připravili a zrealizovali 15. února t.r. nádhernou taneční zábavu v prostorách Kulturního domu v Domoradovicích s přispěním hudebníků skupiny GAIN.V.
Protože jsem byl na plese v roli skrytého inspektora, mohu konstatovat, že ples byl organizován na úrovni vzorné praxe. Ještě jednou děkuji, děkuji všem rodičům i zaměstnancům školy za dárky do tomboly a děkuji i sponzorům, kteří i v nelehké podnikatelské době podporují činnost naší základní školy.
Výtěžek z plesu jde v plné výši na podporu činnosti školy!!!

Poslední den školy v roce 2012

21. prosince jsme se rozhodli, že prožijeme spolu báječný den, jako by se jednalo o konec světa. Hned ráno jsme vyrazili do lesa na Horku, abychom připravili mlsky pro zvířata v lese. Bylo zataženo, mrazivo, mírná mlha, ale to rozhodně dětem ani nám dospělým nekazilo radost. Přestože někteří i přes napomínání křičeli jako paviáni, srny nám skoro chodily naproti. To nám bylo velkým poděkováním a zadostiučiněním zároveň.
Po návratu do školy se v družince rozběhl program vánoční besídky. Děti předvedly své dovednosti, takže jsme naslouchali písním i kochali se různými tanci. Vrcholem vánoční besídky bylo rozdávání dárečků.
Myslím si, že bychom každý den měli žít tak, jako by se jednalo o ten poslední. Všem přejeme pokojné a radostné svátky.

PS: Nezapomeňte se podívat do fotogalerie!

Vánoční prozpěvování

20. prosince jsme se sešli v podvečerních hodinách v kapli svatého Josefa v Žimrovicích k vánočnímu prozpěvování. Naše kaple je akorát tak velká, aby se do ní vešli rodiče, děti i další přátelé naší školy. Neměli jsme nijak malý cíl, chtěli jsme přinést radost a pokoj do blížících se svátků, připomenout význam Adventu. Myslím, že se nám to podle reakce přítomných alespoň částečně podařilo.
Za pomoc děkujeme Michalu Marošovi, který vytvořil konstrukci pro slavnostní bránu do kaple, díky i manželům Vavřínkovým, kteří připravili teplé pití po koncertu. A samozřejmě děkujeme i za zapůjčení svatostánku hradecké farnosti.

3. vánoční jarmark v Žimrovicích

6. prosince proběhl na návsi v Žimrovicích již 3. vánoční jarmark, který ve spolupráci s naši školou a školkou spolupořádali ADP Žimrovice, SDH Žimrovice a Smurfit Kappa Žimrovice. Přestože teplota postupně klesala pod stupeň mrazu, návštěvníků scházejících se před vánočním stromečkem postupně s blížící se sedmnáctou hodinou začalo přibývat.

Celý článek...

Mikulášská nadílka aneb děti dětem

Dobrou a dlouhou tradicí naší školy je Mikulášská nadílka, kdy kluci a holky ze 4. ročníku dělají Mikuláše pro své mladší kamarády. 5. prosince na tuto tradici navázali i současní čtvrťáci a svého úkolu se zhostili na jedničku dvakrát podtrženou (to je něco jako jednička s hvězdičkou). Mikuláš - Tom, andělé - Zuzka, Samantha a Káťa, čerti - Ondra, Adam a Dalibor nejdříve navštívili naše nejmladší z 1. a 2. třídy. Všechny děti věděly, že jsou to přestrojeni starší kamarádi, všechny se ale čertů opravdu bály. U kluků z 3. třídy už čerti neměli tu vážnost, ale zábava byla povedená.

Celý článek...

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí