Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Vánoční prozpěvování

20. prosince jsme se sešli v podvečerních hodinách v kapli svatého Josefa v Žimrovicích k vánočnímu prozpěvování. Naše kaple je akorát tak velká, aby se do ní vešli rodiče, děti i další přátelé naší školy. Neměli jsme nijak malý cíl, chtěli jsme přinést radost a pokoj do blížících se svátků, připomenout význam Adventu. Myslím, že se nám to podle reakce přítomných alespoň částečně podařilo.
Za pomoc děkujeme Michalu Marošovi, který vytvořil konstrukci pro slavnostní bránu do kaple, díky i manželům Vavřínkovým, kteří připravili teplé pití po koncertu. A samozřejmě děkujeme i za zapůjčení svatostánku hradecké farnosti.

3. vánoční jarmark v Žimrovicích

6. prosince proběhl na návsi v Žimrovicích již 3. vánoční jarmark, který ve spolupráci s naši školou a školkou spolupořádali ADP Žimrovice, SDH Žimrovice a Smurfit Kappa Žimrovice. Přestože teplota postupně klesala pod stupeň mrazu, návštěvníků scházejících se před vánočním stromečkem postupně s blížící se sedmnáctou hodinou začalo přibývat.

Celý článek...

Mikulášská nadílka aneb děti dětem

Dobrou a dlouhou tradicí naší školy je Mikulášská nadílka, kdy kluci a holky ze 4. ročníku dělají Mikuláše pro své mladší kamarády. 5. prosince na tuto tradici navázali i současní čtvrťáci a svého úkolu se zhostili na jedničku dvakrát podtrženou (to je něco jako jednička s hvězdičkou). Mikuláš - Tom, andělé - Zuzka, Samantha a Káťa, čerti - Ondra, Adam a Dalibor nejdříve navštívili naše nejmladší z 1. a 2. třídy. Všechny děti věděly, že jsou to přestrojeni starší kamarádi, všechny se ale čertů opravdu bály. U kluků z 3. třídy už čerti neměli tu vážnost, ale zábava byla povedená.

Celý článek...

Slavnost Slabikáře

V pátek 16. listopadu děti z 1. ročníku dostaly svůj Slabikář. Jejich znalosti přišel překontrolovat samotný pan král, který musel uznat, že prvňáčci za necelé 3 měsíce ve škole udělali veliké pokroky. Děti pod vedením paní učitelky si prošly všemi připravenými úkoly a po zásluze byly pasovány na čtenáře.
Děkujeme rodičům i prarodičům, že přišli podpořit své děti. Z celé slavnosti naleznete foto ve fotogalerii. Pěkné fotografie zachytil Dalibor ze 4. ročníku.

Slavnost světel - lampiónový průvod

Letošní Slavnost světel, kdy s lampiónky děti za doprovodu nás dospělých projdou obcí, máme dnešním dnem 13. listopadu za sebou. Sešlo se nás opravdu hodně. Od školy jsme přes Záhumenek přišli až ke školce a potom po Hradecké ulici se opět vrátili ke škole. Děti si prošly po světýlkách školní zahradou, kde na ně čekaly z reproduktoru různé hlasy zvířat, které měly za úkol uhodnout. Za splnění úkolu všichni dostali svatomartinskou podkovu plněnou povidly. 90 kousků pečiva zmizelo jako pára nad hrncem a není jisté, že se dostalo na všechny. A jako přídavek nám s kruhy hula hop ozdobenými svítícími pásky zatančily děti pod vedením paní Zmijové.
Kdo se nezúčastnil, může litovat. Příští rok určitě přijďte! Ve fotogalerii naleznete pár vzpomínkových snímků.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí