Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

2. vánoční jarmark v Žimrovicích

Jarmark9. prosince proběhl na návsi obce Žimrovice v pořadí již 2. vánoční jarmark, na jehož uskutečnění se podílela právě naše škola. Myslím si, že myšlenku propojit obyvatele obce v uspěchané adventní době se podařilo naplnit.

Celý článek...

Výstava betlémů

BetlémZveme všechny zájemce na výstavku betlémů našich dětí, která proběhne v rámci 2. vánočního jarmarku a přístupná bude do neděle 11. prosince 2011. Výstava je k vidění v sálku bývalého národního výboru (na poště), klíče od sálku jsou u baru v restauraci ADP Žimrovice.

Mikulášská nadílka 6. prosince

MikulášNaši čtvrťáci uspořádali pro mladší spolužáky i děti z mateřské školy mikulášskou nadílku. Nejdříve navštívili školku, potom se přišel nebeský průvod podívat na děti 1. a 2. ročníku. Děti společně s paní učitelkou Mikuláši a jeho družině zazpívaly a zatančily. Ve 3. ročníku přišla řada i na čertovský pytel.
Děkujeme Lukášovi (Mikuláši), andělům Kristýnce a Adélce, Matějovi, nejhodnějšímu čertovi za poslední roky, za velmi krásné odpoledne, které pro nás připravili.

Slavnost Slabikáře

Slavnost Slabikáře18. listopadu proběhla na naší škole Slavnost Slabikáře, v rámci které naší prvňáčci "skládali zkoušky" ve znalosti písmen, slabik a slov. Jejich paní učitelka je všemi úskalími provedla a v závěru naší slavnosti přistoupili naši nejmenší před přítomného pana krále, který uznal jejich vědomosti za dostačující, a všem předal Slabikář a pasoval je na čtenáře. Prvňáčkům gratulujeme a přejeme mnoho pěkných chvil při čtení knih. Fotografie z této slavnosti naleznete v záložce fotogalerie.

Slavnost světel - lampiónový průvod

Dýně Světlo má moc zahnat tmu, ne naopak. Kdekoli totiž vchází světlo, tam tma brzy buď řídne nebo mizí. A naopak tma nemá sil, aby odstranila světlo J. A. Komenský

Motto Jana Amose Komenského je ústředním bodem naší mnohaleté školní tradice nazvané Slavnost světla. V podzimní čas, kdy se krátí den a noc se dlouží, procházíme s dětmi při lampiónovém průvodu vesnicí, abychom společně s dalšími lidmi naplnili základní motiv svátku svatého Martina – do tmy, prázdnoty a chladu přinášíme světlo, pocit pospolitosti a bratrství, stejně jako kdysi Martin prokázal bratrství a soucit.

Celý článek...

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí