Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Den Země v naší škole

altVe středu 18.4. jsme trochu s předstihem oslavili v naší škole Den Země. Místo chlebíčků, zákusků a dětského šampaňského děti dostaly rukavice, igelitové pytle, hrábě, kyblíky a další nářadí, kterým naší domovině šly trochu ulehčit.
Nejdříve jsme po třídách obešli Žimrovice a blízké okolí. Po necelých dvou hodinách jsme se sešli opět u školy s pěti plnými pytli odpadu. Další okrašlovací práce patřily už našemu školnímu pozemku. Děti rozhrabávaly krtince, vystřihávaly okrasné trávy, plely, hrabaly, upravovaly venkovní sbírku hornin i nášlapný hmatový chodník. Udělaly zkrátka velký kus práce.
Zemi jsme asi nezachránili, ale nepatrně jsme ji určitě ulevili.

Připravujeme v tomto týdnu

altV úterý 27.3. podnikneme hned po vyučování velkou pátrací hru. Ztratila se velikonoční vajíčka a je třeba je vypátrat! Do akce se zapojí všechny děti, které neodchází po vyučování domů. Návrat do školy bude kolem 14. hodiny. Dobře se na to oblečte.

Ve středu 28.3. v tělocvičně ADP proběhne celoškolní velikonoční turnaj v ringu. Do tělocvičny půjdeme v 10. hod., vyučovací hodiny budou podle rozvrhu.

Už to začíná

Ve čtvrtek 22.3. a následující den jsme vyklidili celou hospodářskou budovu školy. Některé věci jsme přemístili do školy, část věcí se vyvezla dvěma kontejnery na skládku. Budova je připravena na velkou rekonstrukci, která se započne hned po velikonočním pondělku.
Děkuji kromě zaměstnanců školy i pánům Fr.Sedláčkovi a Vl.Víchovi, dále pak i zaměstnancům TS Hradec nad Moravicí za velkou pomoc při stěhování.

alt

Jarní výstava je za námi

  alt Ve dnech od 16. do 18. března byla pro veřejnost přichystána výstava prací dětí žimrovické malotřídky, kterou obohatily i výrobky Klubu seniorů ze Žimrovic a krásně zdobená vajíčka paní Hany Víchové. Po všechny dny trvání výstavy byl pro návštěvníky přichystaný bohatý program, který finančně podpořilo Město Hradec nad Moravicí.

Celý článek...

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí