Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Zapojili jsme se do projektu ČS Abeceda peněz

Díky nabídce pana Pavla Grody se naši kluci a děvčata ze 3. a 4. ročníku zapojili do projektu České spořitelny Abeceda peněz.
Ve čtvrtek 7.3.2019 děti vyrazily do ČS v Opavě, kde nahlédly do života banky tak, jak se běžným návštěvníkům zpravidla nepodaří. Kromě toho kluci a holky dostali užitečné rady a tipy, jak mají řídit a spravovat firmu, jak podnikat.

Celý článek...

Návštěva SZM v Opavě

Prvňáčci a druháci navštívili ve středu 6.března 2019 nejstarší muzeum v republice, kterým je opavské Slezské zemské muzeum. Prohlídku muzea vzali pěkně od podlahy. Obdivovali vycpaný exponát slona indického, seznámili se s výrobou smyčcových nástrojů i s hrdiny Knihy džunglí. O patro výše pak prošli expozicí Opavského Slezska.
Ani si vše nestačili prohlédnout, když si je vyzvedla paní lektorka, která v suterénu muzea provedla naše nejmladší školáky přírodou Slezska. Závěr návštěvy muzea patřil edukačnímu programu o medvědech. Kluci a holky byli moc šikovní a překvapovali dospěláky svými znalostmi. Návštěva měla ale jednu temnou stranu - nezbyl čas na nákup suvenýrů. Dobrý důvod se do této krásné historické budovy vrátit.
Podívejte se do galerie na foto z akce.

Autorské čtení Petry Braunové

V úterý 5. března jsme dostali možnost zúčastnit se v Kině Orion autorského čtení spisovatelky Petry Braunové. Krásné vyprávění o tvorbě knih stříhala paní spisovatelka s ukázkami ze svých knih. Mnohdy to bylo velmi dobrodružné a některé knihy si určitě společně přečteme. Díky patří Knihovně Hradec nad Moravicí za pozvání na tuto akci.

Připomněli jsme si oběť Jana Zajíce a navštívili ateliér v Dubové

V pondělí 25.2. jsme s dětmi ze 3. a 4. ročníku vyjeli do města Vítkov, kde na místním hřbitově jsme zapálili svíčku u hrobu Jana Zajíce, který přesně před padesáti lety si vzal život, aby zatřásl s národem i naším svědomím. Dnes se nám těžko hodnotí tato oběť, ale její velikost je stejná i po těch letech.
Na zpáteční cestě jsme byli v Dubové přijati v sochařském ateliéru panem Tomášem Skalíkem, který nás seznámil s prací na restaurování kamenných objektů. Bylo to moc poučné a určitě i zábavné. Podívejte se na foto do galerie!

Školní maškarní karneval

Ve středu 20. února se všichni kluci a holky dočkali Maškarního karnevalu školní družiny, který pro velkou nemocnoct byl již 2x odložen. V prostorách družinky započala akce krátce po 13. hodině. Tanec, hudba, hry a dobroty zaplnily čas karnevalu, který byl korunován pěknou tombolou. Každý si z tohoto odpoledne odnesl domů nějakou výhru.
Za hezké chvíle patří poděkování paní vychovatelce. Foto z akce naleznete ve fotogalerii.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí