Pozvánka na Slavnost Slabikáře

alt15. listopadu 2017 proběhne tradiční Slavnost Slabikáře, kdy děti z 1. ročníku předvedou své znalosti a pokroky ve čtení. Když úspěšně "složí zkoušky", budou pasovány na čtenáře a obdrží svůj Slabikář. Začátek akce je v 10.00 hodin.
Zveme rodinné příslušníky našich prvňáčků na tuto tradiční školní slavnost!

Slavnost světel

alt9. listopadu se v podvečer u naší školy sešlo mnoho lampiónků, světélek, blikaček a dalších světelných zdrojů, aby v rámci svatomartinské slavnosti prozářily tmu a prohřály pochmurný listopadový den. Za každým lampiónkem byl nějaký kluk či děvče, jejich rodiče, prarodiče, příznivci žimrovické školy a školky. Ti všichni se vydali přes ulici Záhumenní k mateřské školce, po ulici Hradecká pak zpět ke škole. Na školní zahradě si děti mohly projít světelnou stezkou, na které je čekala strašidelná strašidla (nestrašidelná strašidla do školy nezveme). Děti sice tvrdily, že strašidla poznaly, ale o tom se dá silně pochybovat. V závěru akce účastníci dostali drobné upomínkové předměty, hlavně ale povidlové svatomartinské rohlíčky, které v ten samý den pekly děti z naší školy se svými učitelkami.
Děkujeme všem za účast. Naší akcí si připomínáme, že i málo světla dokáže prozářit tmu!

Peníze za sběr jsme začali vyplácet

altSběrači papíru se dočkali. V pátek 5.11. jsme rozdávali peníze za sběr papíru. Za 1kg papíru dostaly děti 3,5 Kč. Jestli děti svým rodičům o penězích nic neřekly, netrestejte je za to, jistě Vám koupí hezké dárky pod stromeček!
Jestli jste, sběrači, neobdrželi ještě svoji obálku, hlaste se u ředitele školy.

Ocenění našich aktivit

altV říjnu navštívila naši školu skupina 20 učitelů z Hlučínska, aby se podívala na to, co se nám v naší školní práci daří. Akci pořádala Místní akční skupina Hlučínsko v rámci výjezdu Za příklady dobré praxe. Ve stejný den nás navštívil pan Mojmír Vlašín z Ekologického institutu Veronica, aby nám provedl certifikaci naší školní zahrady. Vše si prošel, řádně obodoval, zanesl do tabulek a v závěru své návštěvy vynesl verdikt, že zahrada získává certifikát Přírodní zahrada. Od tohoto okamžiku smíme užívat logo, které je součástí této zprávy.
Děkujeme všem, kteří nám s tvorbou naší školní zahrady pomáhali, děkujeme i za pomoc při údržbě velkého školního areálu.

Více článků...