Přespali jsme ve škole

altVe středu 31.1. se sešlo 29 bohatýrů (rozuměj dětí) a 3 dospělácí ke společnému nocování ve škole. Bohatýři obtěžkání spacáky a karimatkami (kariotcové přišli také), výbornými buchtami od maminek (za ně srdečně děkujeme) a spoustou odvahy přišli v 19. hodin do školy, kde začal večer her a zábavy. Už o hodinu později dorazil do školy i pan redaktor z Českého rozhlasu, aby s námi udělal rozhovor o tradiční akci naší školy. A pak další hry a postupné ukládání ke spánku. Ale spát se ještě nešlo, protože jsme se všichni před spaním ještě dívali na pohádku o šišlavých veveřičkách.
Před půlnocí už všichni spali (aspoň si to myslím, protože já jsem už spal). Tak to vydrželo do 7. hodiny ranní, kdy budíček s kytarou vytáhl všechny děti (rozuměj bohatýry) z postele (rozuměj ze země). Krásná tečka našeho společného nocování se jmenuje snídaně. Nejpěknější na ní nejsou ty plné stoly maminčiných buchet, ale pospolitost kluků, holek a nás dospěláků.
Vlastně ještě jedna tečka přišla - kino v Hradci nad Moravicí, které nám uhradil Klub rodičů ZŠ Žimrovice. Děkujeme za ty dary!!!

Co nás čeká v novém roce

Milé děti a vážení rodiče,
teprve pár dnů starý mladý nový rok 2018 nám přinese několik změn v naší škole, o kterých Vás chceme níže informovat.

1. Ranní školní družina - informace jsou uvedené níže, zasíláme je i po dětech.
  2. Kroužek sportovky - bohužel od nového roku tento kroužek již nebude k dispozici. Trenérka paní Mišičková opouští republiku a po nějaký čas bude mimo. Nového trenéra se nám nepodařilo nalézt.
  3. Badatelský kroužek - placený kroužek opakovaně nebyl z důvodu zranění pana Poláška, agentura se snaží nalézt nového lektora, v opačném případě vrátí adekvátní částku zaplacenou za kroužek. Badatelský kroužek s ředitelem školy bude pokračovat každé úterý (střídají se po týdnu starší a mladší děti). Tento kroužek není placený.
  4. 18. prosince 2017 schválilo Zastupitelstvo města Hradec nad Moravicí přijetí dotace na rekonstrukci stávajících garáží na pozemku školy. Vznikne učebna pro pracovní činnosti se sociálním zázemím, v horních místnostech zůstanou zachované učebny keramiky a badatelny. S rekonstrukci se začne 21.května 2018, ukončení akce je plánováno na 31.8.2018. Již proběhlo i výběrové řízení na stavební firmu, která bude projekt realizovat.
    Moc se těšíme na "fajnové" prostory, které škola získá!
    alt
  5. Svíčkový ples proběhne 16. února 2018. Již se připravuje plakát k akci, který zveřejníme na našich stránkách.

Nový informační kanál naší školy

altVážení rodiče,
Vaše děti dostaly v pátek 5.1. informace o novém informačním kanálu ŠKOLA NA DLANI, který dneškem spouštíme. Umožní nám předávat Vám hromadně informace, které často zůstávají založené v aktovkách dětí. Stačí se jen přihlásit na webové stránky www.skolanadlani.cz, vyplnit potřebné registrační údaje, které jsou připnuté k informačnímu letáčku. Když vyplníte svůj e-mail, bude Vám chodit informace na něj.
Vše naleznete v přiloženém letáku. Při ztrátě přihlašovacích údajů napište řediteli školy o vygenerování nových údajů.

Školní družina v ranních hodinách

altVážení rodiče,
na základě dotazníkového šetření jsme se rozhodli otevřít od 8. ledna 2018 ranní družina, která bude mít provozní dobu od 6.30 do 7.40 hod.
Do této družiny mohou chodit všechny děti, které jsou přihlášené do "běžné" družiny v odpoledních hodinách. Příchozí děti přijdou předním vchodem, u prosklených dveří si zazvoní a vyčkají na příchod paní učitelky. Přicházet do družiny mohou do 7.30 hod., poté již děti čekají na oficiální otevření školy před budovou.
Po měsíci lednu Vás budeme informovat, jaký zájem o tuto službu byl projevený, jestli se nebude upravovat provozní doba ranní družiny.

Více článků...