Mařenu jsme vynesli

Mařenu jsme vynesli, jaro přivítali. To se stalo v úterý 9. dubna v Areálu dobré pohody za účastí dětí naší mateřské a základní školy. Prozářené dopoledne jsme si společně krásně užili, o čemž svědčí i fotky v galerii. Tak se určitě koukněte!

Velká návštěva kolegů z malotřídních škol

23. března 2019 jsme v naší škole přivítali 23 kolegyň a kolegů převážně z malotřídních škol. Delegace přijela ze Zlínského kraje. Mohli jsme se pochlubit nejen školním prostředím, ale hlavně projekty, které ve škole realizujeme. Zájem ze strany pedagogů byl veliký a my jsme rádi, že můžeme být inspirací pro druhé.

Ve škole i školce proběhla kontrolní činnost ze strany ČŠI

Ve dnech od 16. do 18. března 2019 proběhla v naší škole i školce hloubková kontrola ze strany České školní inspekce. V obou organizacích byl inspekční tým velmi spokojen s kvalitou výuky, vybavení i prostředí. Po obdržení inspekční (asi do 1 měsíce) zprávy se s Vámi rádi podělíme o závěry kontroly. Zpráva bude zveřejněna v sekci Dokumenty.

Úspěšná reprezentace Michala Grody

V pátek 22. března 2019 nás v doprovodu paní učitelky Šromové reprezentoval Michal Groda v Opavě v rámci I. kola Opavského skřivánka. Jeho mise byla velmi úspěšná, postoupil do finálového kola soutěže, které se uskuteční v pátek 12. dubna formou veřejného koncertu v Loutkovém divadle v Opavě. To už ale bude Míša zpívat za doprovodu cimbálové muziky.
Gratulujeme mu k úspěchu a přejeme zdar i v dalším kole!

Získali jsme ocenění na poli environmentální výchovy

7. března 2019 naše škola získala ocenění Škola udržitelného rozvoje I. stupně, které na půdě MŠMT v Praze předávala oceněným školám předsedkyně Klubu ekologické výchovy doc. Milada Švecová. Protože jsme v tento den realizovali s dětmi jiný projekt, ocenění jsme nemohli osobně převzít.
Toto nejvyšší ocenění nás zavazuje nadále vzdělávat děti v otázkách ochrany životního prostředí.

Více článků...