Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Vyhlášení výsledků soutěže O nejhezčí adventní kalendář

 alt  V rámci 8. vánočního jarmarku v Žimrovicích dne 5. prosince si mohli všichni účastníci prohlédnout výstavu opravdu krásných adventních kalendářů, které tvořily děti se svými rodiči a učiteli. Sešlo se více než 40 prací, které měly punc tvořivosti a kreativity. Vybrat z nich desítku nejlepších byl nadlidský úkol.

Celý článek...

8. vánoční jarmark je za námi

alt   V úterý 5. prosince 2017 od 14. hodiny propukl na návsi obce Žimrovice již 8. vánoční jarmark, jehož pořadateli byla právě naše základní a mateřská škola, ADP Žimrovice a SDH Žimrovice. V jarmarečních stáncích prodávali kromě výše zmíněných pořadatelů i další prodejci. Tradičně keramiku prodávala paní Konečná, plstěné výrobky paní Heleny Víchové jste si mohli zakoupit u stánku žimrovických seniorů, prodej perníčků, z jejichž zisku se podporuje mateřská škola, měla paní Štecová a Balnarová, poslední stánek s ručně vyráběnými mýdly a dalšími přírodními výrobky obsluhovali manželé Skalíkovi. U tohoto stánku si nejen děti také mohli stlouci krmítko pro ptáky.

Celý článek...

Naši prvňáčci v novinách

V Deníku dne 15. listopadu 2017 jste mohli objevit foto našich nejmenších školáků. Kdo si nestihl noviny koupit, může se podívat na webové stránky www.denik.cz/nasiprvnaci. Dětem (i paní učitelce) to tam moc sluší!
alt

Vyhodnocení nejlepších sběračů kaštanů a žaludů

16. listopadu jsme během ranního probuzení vyhodnotili nejlepší sběrače kaštanů a žaludů.
Pořadí nejlepších sběračů:
1. Kristýnka Šustková, 4. ročník
2. Sofinka Kowalová, 1. ročník
3. Eliška Jurášková, 3. ročník
alt

Všem účastníkům děkujeme a zároveň blahopřejeme!

Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

alt 15. listopadu proběhla v naší škole již tradiční Slavnost Slabikáře. Za přítomnosti všech školáků, rodičů prvňáčků a samozřejmě hlavy naší školy, samotného pana krále, prvňáčci předvedli, co se za uplynulé dva měsíce ve škole naučili. Svůj program započali folklórními říkadly a zpěvy u rybníka, postupně se přesunuli do říše písmenek, kde předvedli, jak se postupně krok po kroku učili číst a jak svoji čtenářskou gramotnost rozvíjeli od písmenek, slabik a slov k jednoduchým větám. Své čtenářské dovednosti prokládali písněmi a říkadly. Na závěr byli pasováni „panem králem“ na čtenáře. Děti se už moc těší, až odloží Živou abecedu a stanou se čtenáři Slabikáře.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí