Úspěch v krajském kole Opavského skřivánka

Nemůžeme se nepodělit o úspěch Michala Grody z 2. ročníku, který 4.května v krajském kole Opavského skřivánka obsadil ve své kategorii nádherné 2. místo.Gratulujeme Míšo.

foto pochází ze stránek SVČ Opava

Vycházka k papírenskému náhonu a výroba pampeliškového medu

altPoslední dubnový den (pondělí 30.4.) jsme hned z rána vyrazili k Papírenskému splavu alias "Vajzoňáku" (místní název podle pana továrníka Weisshuhna). Po červené značce jsme nejdříve šli nad Papírenským náhonem, pak jsme jej přešli u strážního domku a pokračovali jsme pod touto nádhernou stavbou až ke splavu. Když jsme nesvačili, obdivovali jsme toto důmyslné dílo. Na zpáteční cestě jsme na "17. kilometru" zahráli liščí ocásky.
Po celou dobu jsme pozorovali kytičky a zvířátka, kterých si nešlo nevšimnout. Hezký den jsme zaznamenali na několika fotografiích, které naleznete v galerii.
Ve středu 2.5. se naši prvňáčci a druháčci pustili do sběru pampeliškových květů, ze kterých tento týden budou vyrábět med. Vánoční jarmark se blíží (však víte, že čas letí jako splašený) a něco ve stáncích musíme prodávat. I tuto aktivitu naleznete zvěčněnou v galerii.

Soutěž recitátorů

altVe čtvrtek 26.4. proběhla na škole soutěž malých recitátorů, kdy děti soutěžily ve dvou kategoriích.
Za mladší děti zvítězil:
1. Michal (2. roč.)
2.Tobiáš (1. roč.)
3. Tomáš T. (1. roč.)

Starší děti:
1. Štěpán B. (4. roč.)
2. Renáta (4. roč.)
3. Kteřina (3. roč.)

Gratulujeme vítězům a děkujeme všem účastníkům!

Informace k pondělí 30.4.2018

altV pondělí 30.4.2018 půjdeme s dětmi na výlet k Papírenskému splavu. Od školy odcházíme v 8.00 hod., předpokládaný návrat do školy v 13.00 hod.
S sebou: svačinku, pití, pláštěnku, šátek, notýsek a tužku
Oběd děti mají ve škole.

Po návratu bude v rámci školní družiny probíhat Den čarodějnic. Děti si na tuto událost mohou vzít na opékání párky
Ranní i odpolední družina má běžný provoz.

Více článků...