Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Krásné vánoční svátky a pohodový nový rok 2019

Milé děti, vážení rodiče a příznivci školy,
za všechny zaměstnance školy Vám chci poděkovat za společné chvíle, které jsme s Vámi mohli prožít v roce 2018, za podporu, kterou jste nám a naší škole věnovali, děkujeme i za shovívavost, kterou jste s námi měli (jsme také jen chybující lidé). Moc si toho považujeme. Děkujeme za přání i dárečky, kterými jste nás zahrnuli.
Přejeme Vám krásné vánoční svátky a šťastný nový rok, úspěchy a pokoj v rodinách i při společném díle v naší škole a školce.
Za zaměstnance ZŠ a MŠ Žimrovice
                                               David Šrom, ředitel

Poslední školní den kalendářního roku 2018

   Už po devatenácté se děti a zaměstnanci školy vydali v poslední školní den kalendářního roku do lesů na Horku, aby připravili mlsky pro zvířata. Této tradici říkáme Vánoční stromeček pro zvířátka, ale klidně bychom ji mohli nazvat Uděláš něco pro jiné, potěšíš nejvíce sebe.

Celý článek...

Děti s velkým srdcem

 alt  Ve čtvrtek 20.12. byli kluci a holky naší školy pozváni do Dětského domova v Melči, kde navštívili svého bývalého spolužáka a kamaráda Maria. V krásném prostředí bývalého zámečku prošli některými bytečky dětských skupin, na chodbách obdivovali krásné malby Stanislava Holého (všichni jej známe ze Studia kamarád v ČT) a ve společné jídelně byli pohoštěni cukrovím a čajem.

Celý článek...

Mikuláš se svou družinou navštívil školu i školku

alt

   7.prosince (asi toho měl hodně) přišel do naší školy i školky Mikuláš se svou družinou. Čerty jsme chtěli nechat za dveřmi, ale byli opravdu neodbytní. Prý mají dobrý důvod jít do školy!
   Vše nakonec ale dobře dopadlo, nikdo neskončil v pytli (to by bylo totiž v pytli vzhledem k financování školy podle počtu žáků). Některé jazyky (snad nebyly zlé) tvrdily, že to stejně byli kluci a holky ze 4. třídy, ale tomu nelze věřit. Kdyby tomu tak bylo, zasloužili by si velkou odměnu, protože by byli k nepoznání s pravým Mikulášem. Děkujeme Mikuláši, andělům i čertům za jejich návštěvu!
   Foto z návštěvy naleznete ve fotogalerii.

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí