Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Milá návštěva bývalých žáků

V pátek 19.října do naší školy dorazila početná skupina bývalých žáků, kteří dnes jsou doma již na hradecké škole. Milé setkání jsme zakončili společnou fotkou v badatelně. Jsme rádi, když dobří holubi se vraceji.
alt

Vystoupení starších dětí k Mezinárodnímu dni seniorů

alt1. října naše děti ze 3. a 4. ročníku vystoupily před seniory města Hradec nad Moravicí v ADP Žimrovice v rámci Mezinárodního dne seniorů. Naše pásmo se jmenovalo 100 let obce Žimrovice v stoleté republice. Snad jsme udělali radost všem přítomným seniorům. Až nám dorazí fotografie pana Jiřího Hajduka, koukněte se do fotogalerie!

Svatováclavský běh

altVe středu 26.9. kluci a holky školy i školky absolvovali tzv. Svatováclavský běh, během kterého školáci od školy běželi na Horku a po svahu kopce se pak vraceli ke škole. Sportovního ducha projevily úplně všechny děti a výsledné časy byly moc pěkné. Níže uvádíme konečné výsledky. Gratulujeme ke krásným časům nejen vítězům!

Celý článek...

Návštěva Maria Talhof, výlet k Moravici

alt   V úterý 25. září 2018 se celá naše škola vydala linkovým autobusem do Filipovic, odkud jsme sešli do údolíčka Melčského potoka k poutnímu místu Maria Talhof. Odtud jsme dále putovali k řece Moravici. Zpočátku nám bylo chladno a vlhko, postupně se počasí umoudřovalo, až nakonec vysvitlo i na malou chvíli sluníčko. Po cestě jsme opekli špekáčky, rohlíky a chleby.
   Když jsme mysleli, že nám počasí opravdu přeje (bylo to u Papírenského splavu), najednou se zatáhlo a začaly padat možná po dobu deseti minut kroupy. Tak to byl opravdu zážitek. Kdyby padaly ten den trakaře, už by nás to ani nepřekvapilo. Podél Papírenského náhonu jsme se přibližovali k Žimrovicím. Naše přibližování bylo přerušováno sběrem kaštanů, kterých jsme po cestě našli velké množství.
   Během hezkého výletu jsme mohli poznat, v jak krásném prostředí žijeme.
   Fotografie z akce naleznete ve fotogalerii.
  

Více článků...
Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí