Návštěva polského Baborówa

alt26. května dostaly naše nejstarší děti pozvánku k návštěvě polského Baborówa, kde na místní základní škole probíhal Den bezpečnosti. Po milém přivítání se naše děti zapojily do aktivit, jejichž účelem nebylo zabavit, ale poučit. Děti si vyzkoušely poskytování první pomoci, zajímavé bylo stanoviště vodních záchranářů, následovalo stanoviště policie, hasičů i zdravotníků.
Ke dřevěnému kostelíku sv. Josefa nás provázela dějepisářka místní školy a její výklad byl velmi zajímavý.
Naše poděkování směřuje k Lence Mišičkové z Fit Sports Club, která nám umožnila účast na této akci. Foto naleznete v galerii.

Pozvánka na PETRAOLYMPIÁDU

altKluci a děvčata, vážení kolegové,
srdečně Vás zveme dne 25. května 2017 do naší školy, kde v dopoledních hodinách proběhne na závěr našeho projektu PETRAOLYMPIÁDA.

Začátek akce: v 9.00 hod.
Závěr akce: v 13.00 hod.
S sebou: vhodné oblečení na zahradu, pokrývku hlavy, psací potřeby, svačinu a pití

Během Petraolympiády budou děti soutěžit ve skupinách (5-6 členů), po splnění všech úkolů si děti budou moci vytěžit zlato z písku, které v místní bance prodají za dolary. Za peníze si v místním koloniálu zakoupí dárky. V naší chlebové peci si každý může upéct svoji pizzu!
V případě deště se program přesune do budovy školy.

Výchovný koncert v ZUŠ Hradec

alt19. května byli naši školáci a starší dětí z mateřské školy přizváni na výchovný koncert v ZUŠ Hradec nad Moravicí. Mezi mnoha šikovnými dětmi, které nám představily hudební nástroje, vystoupila i 3 děvčata z naší školy. Viki, Kristýnka Š. a Káťa  nám ukázaly, kolik píle a svého času musely vložit, aby tak krásně zvládly svůj hudební nástroj (v případě Káti hlasivky). Protože se děti chovaly při koncertě moc hezky, vypadá to, že výchovný koncert je opravdu vychoval.
Zpáteční cestu jsme i se zmrzlinovou přestávkou zvládli přes zámecký park. Viděli jsme i bílého čápa a užovku obojkovou, mnoho krásných starých buků, rozkvetlých rostlin,... Však se podívejte do fotogalerie!

Putování za sopkami II.

altNaše putování za sopkami, které jsme započali na podzim loňského roku společně s dětmi ze ZŠ Branka u Opavy a ZŠ Větřkovice, jsme zakončili výletem po usazených horninách a minerálech u Kobeřic. Ve stejném složení jako na podzim jsme vyjeli 4. května 2017 do sádrovcového lomu u Kobeřic, kde nás již čekali naši průvodci – geolog Martin Hanáček, biologové Jakub a Milan Kubačkovi a zaměstnanec dolu. Ani bláto po předchozích deštích nás neodradilo od vstupu do samotného srdce lomu, kde si děti mohly nasbírat krystaly sádrovce. Posléze jsme si prohlédli celý proces zpracování minerálu.
Po ukončení návštěvy sádrovcového dolu jsme přejeli do opuštěné pískovny, kde jsme si vyslechli výklad o původu této usazeniny.
Poslední zastávkou byl bludný kámen v Kravařích, který k nám doputoval ze Švédska během doby ledové.
Co vše si děti zapamatovaly, se ukáže 25. května, kdy na školní zahradě proběhne plánovaná Petraolympiada v rámci našeho projektu Putování za sopkami.

Projekt je financován z rozpočtu KÚ Moravskoslezského kraje.

Více článků...