Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Mikulášská nadílka ve školce a škole


Roky už prověřily naši školní tradici, kdy kluci a děvčata ze 4. ročníku ve svátek sv. Mikuláše se převlečou za anděly, čerty a Mikuláše a jdou trestat i nadělovat do mateřské a základní školy. 6. prosince 2019 tomu nebylo jinak. Mikuláš se svojí družinou nejdříve přišel do školky, aby si vyslechl básničky a písně našich nejmenších. Čerti museli sedět poslušně na lavičce, protože některé děti propukaly v pláč. Nakonec ale Mikuláš dospěl k závěru, že si i přes drobné zlobení všechny děti zaslouží nějaký ten pamlsek.
Po zpáteční cestě do školy se celá družina zastavila do ADP Žimrovice, kde byla v syrovém a větrném počasí podarována teplým čajem a výbornými palačinkami.
Ve škole už byla situace jiná. Čerti na lavičce už neseděli. Měli práce až nad hlavu, protože se museli vypořádat s mnoha výtečníky. Proč ale byli černou barvou označeni i učitelé, je stále záhadou. Naštěstí si čerti žádné dítě s sebou neodnesli (ani učitele), takže k poklesu počtu žáků v důsledku návštěvy sv. Mikuláše nedošlo.
Chtěl bych poděkovat děvčatům a chlapci ze 4. třídy, že si pro své mladší spolužáky a děti ze školky připravili krásnou oslavu tohoto světce. David Šrom

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí