Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Proběhl 10.vánoční jarmark v Žimrovicích

Ve větrném počasí se 5. prosince 2019 konal již 10. ročník Vánočního jarmarku na návsi naší krásné obce Žimrovice. Celkem 11 stánků zaplnilo od 14. hodiny prostranství mezi místní poštou a ADP. Prodejci nabízeli kromě tradičního vánočního pití i občerstvení, ve většině stánků byly ke koupi ruční výrobky. I naše děti byly mezi prodávajícími.


Program vánočních trhů byl obohacen o dílny v sále na poště, kde žimrovické seniorky zájemce prováděly úskalími při plstění vlny, „hnízdo“ Agentury Tomino nabízelo zdobení skleněných baněk a manželé Křenkovi ze Stránského předváděli práci na kolovrátku a pletení koberců na ručním stavu. K tomu vyhrávala cimbálová skupina Vedrovci z Opavy. Krásnou atmosféru domalovala zvířátka z klokočovské farmy. Zájemci měli možnost se povozit na hřbetě oslíka a poníka.
Před 17. hodinou vystoupily s pásmem písní a básní děti z Mateřské školy Žimrovice pod vedením paní učitelky Melecké, žimrovičtí školáci před rozsvícením vánočního stromu vystoupili s netradičním vánočním stínovým divadlem, které neotřele přiblížilo biblický příběh o narození Ježíše. Proslovy a zdravice pana starosty Patrika Orlíka, místostarosty Petra Havrlanta a hradeckého faráře otce Martina předcházely samotnému rozsvícení obecního stromku. Celý tento sváteční program byl orámován koledami dětí ze školy za doprovodu cimbálové muziky.
Letošnímu větrnému jarmarku předcházelo devět mladších sourozenců. Žádný z nich nebyl stejný. Pamatujeme sníh i déšť, teplé i mrazivé počasí, na počátku náměstí zdobily papírové stánky navržené panem Jiřím Novotným ze Smurfit Kappa Žimrovice, později tyto stánky jsme nahradili dřevěnými stánky školními a stánky zapůjčenými panem Přibylou ze zámku. V průběhu let se měnil i doprovodný program, někdy v sále probíhaly výstavy i soutěže. nikdy však nechyběla mikulášská nadílka po oficiálním rozsvícení stromečku. Co se však za celou dobu konání žimrovických jarmarku nezměnilo, byli organizátoři. Těmi kromě naší Základní školy a Mateřské školy Žimrovice jsou majitelé a zaměstnanci Areálu dobré pohody Žimrovice v čele s Karlem a Marcelou Vavřínkovými a Miroslavem Vavřínkem, v neposlední řadě pak místní hasiči z SDH Žimrovice a Klub rodičů ZŠ Žimrovice.
Chci všem organizátorům, prodejcům, vystupujícím i návštěvníkům jarmarku poděkovat, že se podílejí na zachování této hezké adventní tradice v obci Žimrovice.
Letošní 10. vánoční jarmark v Žimrovicích byl finančně podpořen z dotačního programu MAS Opavsko a Města Hradec nad Moravicí.
Foto z akce pana Jiřího Hajduka naleznete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí