Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Svatomartinská slavnost - slavnost světel

Jako i v jiných letech naše organizace připravila pro širokou veřejnost v pondělí 11. listopadu lampiónový průvod, který je z části motivován stínadelskou tradicí, při které Vontové zapalovali svíce ve svých oknech, z části je motivován příběhem sv. Martina, který se podělil o svůj plášť se žebrákem. Komenského myšlenka, že „světlo má moc zahnat tmu, ne naopak,“ byla naplněna desítkami lampiónů, které si přinesli účastníci naší slavnosti v podvečer ke škole.
Průvod světel prošel přes záhumenek ke školce a stočil se opět k budově školy. Každý, kdo došel až před školní budovu, mohl jít po světýlkách temnou zahradou, kde se pohybovala strašidla a různé pohádkové bytosti. Za odměnu dostali odvážlivci povidly plněné svatomartinské rohlíčky, kterým říkáme podkovy. Ty byly čerstvě upečené našimi školáky během pondělního dopoledne.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí