Jarmí prodejní jarmark

13. května 2019 od 14. hodiny děvčata a chlapci 3. a 4. ročníku započali prodejní jarmark před pobočkou České spořitelny, kterým završili své snažení v rámci projektu banky Abeceda peněz. Tomu však předcházelo mnoho drobné práce.
Během předchozích dvou měsíců si děti založily svou firmu Lanýži. Se svou firmou si děti naplánovaly, co budou vyrábět, zvolily si strategii prodeje, marketingu a promýšlely další kroky fungování svého podniku. Z banky děti dostaly částku 3.000 Kč na nákup materiálů pro výrobu. Při výrobě pomáhali i spolužáci z 1. a 2. ročníku. Maminky dětí paní Grodová, Zmijová a Skalíková věnovaly svůj volný čas, když vyráběly za asistence školáků krásné výrobky pro jarmark. Další rodiče nám pomohli se samotnou realizaci trhu. I přes nepříznivé počasí se dětem podařilo prodat většinu výrobků a jejich čistý zisk činil 10 400 Kč.
Prostředky děti využijí na realizaci školního výletu, část prostředků věnují na adopci černého čápa v Záchranné stanici v Bartošovicích. Tím největším přínosem celé akce však není peněžní zisk, ale nové poznatky z oblasti finanční gramotnosti i zkušenosti získané ze vzájemné spolupráce a respektu. Za možnost být součástí tohoto projektu České spořitelny vděčíme panu Pavlu Grodovi.