Návštěva SZM v Opavě

Prvňáčci a druháci navštívili ve středu 6.března 2019 nejstarší muzeum v republice, kterým je opavské Slezské zemské muzeum. Prohlídku muzea vzali pěkně od podlahy. Obdivovali vycpaný exponát slona indického, seznámili se s výrobou smyčcových nástrojů i s hrdiny Knihy džunglí. O patro výše pak prošli expozicí Opavského Slezska.
Ani si vše nestačili prohlédnout, když si je vyzvedla paní lektorka, která v suterénu muzea provedla naše nejmladší školáky přírodou Slezska. Závěr návštěvy muzea patřil edukačnímu programu o medvědech. Kluci a holky byli moc šikovní a překvapovali dospěláky svými znalostmi. Návštěva měla ale jednu temnou stranu - nezbyl čas na nákup suvenýrů. Dobrý důvod se do této krásné historické budovy vrátit.
Podívejte se do galerie na foto z akce.