Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

9. vánoční jarmark v Žimrovicích

alt   6. prosince od 14. hodiny vypukl v pořadí již 9. ročník Žimrovického jarmarku, na kterém se podíleli kromě naší školy a školky i žimrovičtí hasiči, majitelé Areálu dobré pohody Marcela a Karel Vavřínkovi se zaměstnanci, Klub seniorů Žimrovice, Klub rodičů ZŠ Žimrovice a další drobní prodejci.

   Program jarmarku pokračoval až do 17.00 hodiny, kdy kočár za znělky trubačů přivezl pana starostu Patrika Orlíka a hradeckého pana faráře Martina Kierase. Po proslovech hostů, ke kterým se přidal i místostarosta města pan Petr Havrlant, byl slavnostně zapálen (rozuměj rozsvícen) vánoční stromeček. Školní děti zazpívaly několik koled, podpořily je i děti z naší mateřinky.
   A ještě jednou přijel kočár. Tentokrát z něj vystoupil svatý Mikuláš s anděly.
   Po dobu trvání jarmarku v obecním sále mohli příchozí zhlédnout výstavu 100 let obce Žimrovice ve stoleté republice za hudebního doprovodu cimbálové muziky Vedrovci. Jsem vděčný všem vystupujícím, dětem i pedagogům, prodejcům, hasičům i Areálu dobré pohody, bez kterých by akce neproběhla, za nádhernou spolupráci.
   Foto z akce od pana Jiřího Hajduka a Katky Skalíkové najdete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí