Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Slavnost Slabikáře a pasování prvňáčku na čtenáře

alt
   V pátek 23. listopadu se všechny děti školy v doprovodu rodičů a prarodičů žáků 1. ročníku sešly v 1.třídě, kde od 10. hodiny propukla Slavnost Slabikáře. Paní učitelka Šromová s prvňáčky přichystala pro všechny přítomné krásné, poutavé a zároveň zábavné pásmo, při kterém nejmladší žáci školy ukázali, co se za necelé 3 měsíce školy naučili. A naučili se toho opravdu hodně. Od hlásek, slabik a slov se dostali až ke čtení celých vět.
   Za jejich snahu je přítomný pan král slavnostně pasoval na čtenáře a osobně jim předal Slabikář, ze kterého se budou kluci a holky časem prokousávat až ke světové beletrii.
   Slavnost byla završena debužírováním (rozuměj hodováním) výborného dortu upečeného ve tvaru Slabikáře. Gratulujeme všem prvňáčkům i paní učitelce k nádhernému zážitku a přejeme mnoho úspěchů v dalším poznávání světa!
   Foto máme přislíbené od pana Hertela, jestli i jiní přítomní mohou poskytnout svou fotodokumentaci, budeme za to rádi.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí