Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Vycházka k papírenskému náhonu a výroba pampeliškového medu

altPoslední dubnový den (pondělí 30.4.) jsme hned z rána vyrazili k Papírenskému splavu alias "Vajzoňáku" (místní název podle pana továrníka Weisshuhna). Po červené značce jsme nejdříve šli nad Papírenským náhonem, pak jsme jej přešli u strážního domku a pokračovali jsme pod touto nádhernou stavbou až ke splavu. Když jsme nesvačili, obdivovali jsme toto důmyslné dílo. Na zpáteční cestě jsme na "17. kilometru" zahráli liščí ocásky.
Po celou dobu jsme pozorovali kytičky a zvířátka, kterých si nešlo nevšimnout. Hezký den jsme zaznamenali na několika fotografiích, které naleznete v galerii.
Ve středu 2.5. se naši prvňáčci a druháčci pustili do sběru pampeliškových květů, ze kterých tento týden budou vyrábět med. Vánoční jarmark se blíží (však víte, že čas letí jako splašený) a něco ve stáncích musíme prodávat. I tuto aktivitu naleznete zvěčněnou v galerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí