Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Den Země v naší škole

altVe středu 18.4. jsme trochu s předstihem oslavili v naší škole Den Země. Místo chlebíčků, zákusků a dětského šampaňského děti dostaly rukavice, igelitové pytle, hrábě, kyblíky a další nářadí, kterým naší domovině šly trochu ulehčit.
Nejdříve jsme po třídách obešli Žimrovice a blízké okolí. Po necelých dvou hodinách jsme se sešli opět u školy s pěti plnými pytli odpadu. Další okrašlovací práce patřily už našemu školnímu pozemku. Děti rozhrabávaly krtince, vystřihávaly okrasné trávy, plely, hrabaly, upravovaly venkovní sbírku hornin i nášlapný hmatový chodník. Udělaly zkrátka velký kus práce.
Zemi jsme asi nezachránili, ale nepatrně jsme ji určitě ulevili.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí