Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Jarní výstava je za námi

  alt Ve dnech od 16. do 18. března byla pro veřejnost přichystána výstava prací dětí žimrovické malotřídky, kterou obohatily i výrobky Klubu seniorů ze Žimrovic a krásně zdobená vajíčka paní Hany Víchové. Po všechny dny trvání výstavy byl pro návštěvníky přichystaný bohatý program, který finančně podpořilo Město Hradec nad Moravicí.
   V pátek byla výstava zahájena vystoupením dětí. Nejdříve děti zazpívaly Jurkovičovo pásmo Devatero divný květ, následně předvedly lidové tance. Pro návštěvníky vernisáže bylo přichystáno drobné občerstvení, za které vděčíme rodičům školy. Po celou dobu nám vyhrávala cimbálová muzika Gizdi.
   V sobotu odpoledne byly přichystány pro návštěvníky tvořivé dílny. Kromě kovářského řemesla si děti i dospělí mohli vyzkoušet plstění vlny, pletení pomlázek, zdobení vajíček i práci na kolovrátku. Ještě ten samý den proběhla beseda o smyslu Velikonoc s panem farářem Martinem Kierasem, kterého zpovídal bývalý starosta Karel Hanák.
   V neděli jarní žimrovický maraton vyvrcholil pásmem vynášení Mařeny. Kluci a děvčata ze školy halekačkami i písněmi vynesli do potoka Mařenu s Mařakem. Jaro nepřišlo, ale i přesto jsme zažili hřejivé okamžiky z krásně prožitého víkendu. Velké poděkování patří dětem a zaměstnancům školy, rodičům, členům Klubu rodičů ZŠ Žimrovice, žimrovickým seniorkám i všem návštěvníkům.
Foto nám za všechny dny pořídil pan Jiří Hajduk, přidala se i paní Kateřina Skalíková. Vše naleznete ve fotogalerii.

David Šrom, ZŠ a MŠ Žimrovice

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí