Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

8. vánoční jarmark je za námi

alt   V úterý 5. prosince 2017 od 14. hodiny propukl na návsi obce Žimrovice již 8. vánoční jarmark, jehož pořadateli byla právě naše základní a mateřská škola, ADP Žimrovice a SDH Žimrovice. V jarmarečních stáncích prodávali kromě výše zmíněných pořadatelů i další prodejci. Tradičně keramiku prodávala paní Konečná, plstěné výrobky paní Heleny Víchové jste si mohli zakoupit u stánku žimrovických seniorů, prodej perníčků, z jejichž zisku se podporuje mateřská škola, měla paní Štecová a Balnarová, poslední stánek s ručně vyráběnými mýdly a dalšími přírodními výrobky obsluhovali manželé Skalíkovi. U tohoto stánku si nejen děti také mohli stlouci krmítko pro ptáky.


   Doprovodnou akcí jarmarku byla výstava adventních kalendářů v sálku bývalého žimrovického výboru, kde si návštěvníci kromě nádherných dětských výrobků mohli poslechnout cimbálovou muziku Gizdů z Opavy.
   Před 17. hodinou jsme za přispění pana místostarosty Patrika Orlíka ocenili tvůrce 10 nejlepších adventních kalendářů, následně vystoupily děti z mateřské školy a po nich naši školáci. V 17. hodin přijel kočár s panem starostou Josefem Víchou a místostarostou Patrikem Orlíkem. Po projevu pana starosty byl rozsvícen vánoční strom, při kterém všichni účastníci jarmarku si mohli zazpívat se žimrovickými školáky a cimbálovou muzikou vánoční koledy. A ještě jednou přijel kočár tažený koňmi, který přivezl svatého Mikuláše. Společně s andělskou a čertovskou družinou podělil všechny přítomné děti.
   Děkuji všem účinkujícím, prodejcům, majitelům a zaměstnancům ADP Žimrovice, SDH Žimrovice za, jak pevně věřím, další povedený ročník našeho vánočního jarmarku. Díky patří Městu Hradec nad Moravicí za poskytnutý finanční příspěvek.
   Krásné foto pana Jiřího Hajduka, které zachycuje atmosféru jarmarku, naleznete ve fotogalerii.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí