Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Prvňáčci byli pasováni na čtenáře

alt 15. listopadu proběhla v naší škole již tradiční Slavnost Slabikáře. Za přítomnosti všech školáků, rodičů prvňáčků a samozřejmě hlavy naší školy, samotného pana krále, prvňáčci předvedli, co se za uplynulé dva měsíce ve škole naučili. Svůj program započali folklórními říkadly a zpěvy u rybníka, postupně se přesunuli do říše písmenek, kde předvedli, jak se postupně krok po kroku učili číst a jak svoji čtenářskou gramotnost rozvíjeli od písmenek, slabik a slov k jednoduchým větám. Své čtenářské dovednosti prokládali písněmi a říkadly. Na závěr byli pasováni „panem králem“ na čtenáře. Děti se už moc těší, až odloží Živou abecedu a stanou se čtenáři Slabikáře.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí