Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Slavnost světel

alt9. listopadu se v podvečer u naší školy sešlo mnoho lampiónků, světélek, blikaček a dalších světelných zdrojů, aby v rámci svatomartinské slavnosti prozářily tmu a prohřály pochmurný listopadový den. Za každým lampiónkem byl nějaký kluk či děvče, jejich rodiče, prarodiče, příznivci žimrovické školy a školky. Ti všichni se vydali přes ulici Záhumenní k mateřské školce, po ulici Hradecká pak zpět ke škole. Na školní zahradě si děti mohly projít světelnou stezkou, na které je čekala strašidelná strašidla (nestrašidelná strašidla do školy nezveme). Děti sice tvrdily, že strašidla poznaly, ale o tom se dá silně pochybovat. V závěru akce účastníci dostali drobné upomínkové předměty, hlavně ale povidlové svatomartinské rohlíčky, které v ten samý den pekly děti z naší školy se svými učitelkami.
Děkujeme všem za účast. Naší akcí si připomínáme, že i málo světla dokáže prozářit tmu!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí