Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Výlet na Podhradí

altV úterý 27. června se uskutečnil (dobře) plánovaný výlet do kempu Podhradí. Dobře plánovaný výlet se pozná podle toho, že skupina, která vyjede na kolech, má sebou alespoň 3 sady na lepení kol. A my jsme přesně 3 sady měli. Ale pojďme na to pěkně od začátku.
Ráno se naše školní osazenstvo rozdělilo na dvě skupiny. Starší kluci a holky nasedli na kola a vedeni ředitelem školy a pohánění paní vychovatelkou vyjeli přes oboru, Anninu dolinu k Podhradí. Mladší děti a "nekoláci" vyjeli autobusem s paní učitelkou Šromovou a paní Janou tamtéž. Přestože koláci měli skoro hodinu a půl náskok, do kempu dorazili současně.
V kempu jsme si užili lodiček, kolotočů, písku, sluníčka a hranolek s řízkem. Všechno pěkné jednou končí a tradá domů. Busáci se vydali na bus, koláci se chtěli vydat na cestu na kolech.

Nyní se do září reflektorů dostává prvně sada na lepení kol. Ředitel píchl přední kolo. 10 až 15minut a kolo je slepené, můžeme vyjet. Protože řeka teče vždycky dolů, jede se nám zpět logicky lépe, nežli tomu bylo při cestě do kempu. Projíždíme Podhradím, pod bývalým lomem, přes most se dostáváme do Anniny doliny a zase defekt. Ředitel píchl (na dvou místech) zadní kolo. Oprava kola a defekt a zase defekt. Někde v plášti nebo někdě jinde (nenachází se kde) je něco, co vždy udělá v duši 2 identické dírky. Děti jen s paní vychovatelkou vyjíždí do Žimrovic, ředitel školy průběžně jede a průběžně tlačí (kolo) k výjezdu z obory, kde ho již čeká statečný zachránce s autem Aleš Řemelka. Potupný dojezd do školy, kde na pana ředitele čeká už jenom paní ředitelová.  Všichni ostatní si doma dávají již několikátý drink a bazének.
Krásný výlet, hezké počasí a jedno ponaučení - "na trekingovém kole do obory nelez"!
Foto z akce naleznete v galerii!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí