Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Výlet na Bruntálsko

altKluci a děvčata z 1. a 2. ročníku vyjeli ve čtvrtek 8. června na dvoudenní pobyt na Bruntálsko. Vlakem děti dojely do Bruntálu, kde je již čekal mikrobus, kterým vyrazily na poznávačku Jeseníků. Nejdříve z obce Skály sešly do údolí řeky Huntavy k Rešovským vodopádům, na zpáteční cestě pak v místní restauraci děti pojedly řízek s hranolkami.
Výlet pokračoval návštěvou Pradědovy galerie v Jiříkově. Dřevěné sochy jsou dřevěné sochy, ale prolézačky, kolotoče, lanovky a jiná „hejblata“ lákají více. A že jich v galerii bylo!
V podvečer mikrobus dovezl všechny účastníky zájezdu do dřevěnice ve Václavově, kde program pokračoval grilováním a hrami na zahradě i v blízkém okolí. Když na vesnici padla tma, vyrazili všichni k místnímu hřbitovu na stezku odvahy. Odvážný není ten, který se nebojí, ale ten kdo svůj strach dokáže překonat. A všechny děti svůj strach překonaly. Fakt dost odvážní!
V pátek po společné snídani v pergole mikrobus odvezl malé školáky do Krnova – Cvilínu, odkud jejich kroky vedly od rozhledny k hradu Šelenburk a dále do Strážiště v Úvalně. Poslední oběd a pochod (poklus) k vlakovému nádraží. Vše, co jsme si naplánovali, jsme také zvládli. Bylo to namáhavé, ale bylo to krásné. Však se podívejte do fotogalerii!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí