Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Petraolympiáda ukončila projekt malotřídních škol

alt
altVe čtvrtek 23. května proběhla v dopoledních hodinách dlouho připravovaná Petraolympiáda (řec.Petra = skála). Naše "skalní" klání malotřídních škol z Větřkovic, Branky a Žimrovic bylo sladkou tečkou za celoročním projektem Putování za sopkami.
Kluci a děvčata v 5-6 členných skupinách plnili úkoly na 7 stanovištích. Vyrobili si vlastní sopku, kterou později díky sodě, potravinářskému barvivu a octu i zprovoznili, poznávali horniny, skládali sopečné skládačky a sopky i popisovali, stavěli stavby z kamenů, odlévali pravěké schránky živočichů. Krom toho si během dne každá skupina připravila svou pizzu, kterou do pece sázel pan pekař Fr. Sedláček. U opavského malíře Bořka Frýby se nemenšila řada obrázku chtivých dětí.
Po splnění všech úkolů skupina dostala svůj zlatonosný clam (kýbl s pískem a skoro pravým zlatem) a po vytěžení zlata si mohla svůj úlovek směnit za úplně pravé žimrovické dolary. No a kdo má dolary, ten může nakupovat i v místním koloniálu.
V našem projektu nešlo o ceny, chtěli jsme jen zábavnou formou dětem přiblížit tu část přírody, která má přízvisko "neživá". Tímto děkujeme Moravskoslezskému kraji, který nám umožnil díky dotačnímu programu z EVVO na rok 2016/2017 projekt realizovat.
Foto z akce je v galerii na našich stránkách.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí