Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Putování za sopkami II.

altNaše putování za sopkami, které jsme započali na podzim loňského roku společně s dětmi ze ZŠ Branka u Opavy a ZŠ Větřkovice, jsme zakončili výletem po usazených horninách a minerálech u Kobeřic. Ve stejném složení jako na podzim jsme vyjeli 4. května 2017 do sádrovcového lomu u Kobeřic, kde nás již čekali naši průvodci – geolog Martin Hanáček, biologové Jakub a Milan Kubačkovi a zaměstnanec dolu. Ani bláto po předchozích deštích nás neodradilo od vstupu do samotného srdce lomu, kde si děti mohly nasbírat krystaly sádrovce. Posléze jsme si prohlédli celý proces zpracování minerálu.
Po ukončení návštěvy sádrovcového dolu jsme přejeli do opuštěné pískovny, kde jsme si vyslechli výklad o původu této usazeniny.
Poslední zastávkou byl bludný kámen v Kravařích, který k nám doputoval ze Švédska během doby ledové.
Co vše si děti zapamatovaly, se ukáže 25. května, kdy na školní zahradě proběhne plánovaná Petraolympiada v rámci našeho projektu Putování za sopkami.

Projekt je financován z rozpočtu KÚ Moravskoslezského kraje.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí