Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Den mazlíčků v naší škole

altV úterý 11. dubna se naše škola proměnila v dokonalý zvěřinec. Běžný školní zvěřinec, který se skládá z žáků a krotitelů divé zvěře, byl posílen o domácí mazlíčky. Kluci a holky si přinesli své králíčky, rybičky, želvičky, křečky, morčata, korely, paní učitelka přivedla do školy psí slečnu Amálku. Děti si připravily o svých zvířátkách pěkné prezentace a o chovu mazlíčku jsme se tento den mnoho naučili. Více Vám poví záznamy dětí a fotografie v galerii.


Den mazlíčků se mi moc líbí, protože si ukazujeme zvířátka a více o nich víme. Třeba víme více o rybách, želvách, králících nebo o křečcích. A víme, jak se o ně starat a jaké jídlo jim dávat. Hlavně ať je máme rádi!
Viki Řemelková, 4. ročník

Jsem moc ráda, že jsem poznala zvířátka spolužáků. Nejvíc se mi líbil králík od Sebastiána a korea od Adrianky. Nejlepší mazlíček ale byla fenka Amálka. Byl to super den!
Kristýnka Šustková, 3. ročník

Tento den mě hodně poučil. Už vím, že tlamovec oranžový (ryba) pochází z Afriky. Vím, kdo má jaká zvířátka. Jestli by to bylo možné, tak by jsem tento den chtěla zopakovat. Doufám,že mi tlama vydrží do příštího roku. Také vím, že králíci mohou být nebezpečné,když se naštvou.
Meli Rábová, 3.ročník

Moc se mi to líbilo. Když jsem želvičku pustila, tak se jí to líbilo, že vylézala co pět minut. Bylo tady spoustu zvířátek, např. králík, moje želva, křeček, korela a ještě Amálka. Dívali jsme se na videa o zvířátkách. Den zvířátek se podařil.
Anetka Barešová, 4. ročník

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí