Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Návštěva Městského úřadu Hradec nad Moravicí

alt

3. a 4. ročník naší školy se celý měsíc únor vzdělával v rámci hodin vlastivědy a prvouky z regionální učebnice Putování s Igorem po Hradci a jeho okolí, kterou jsme před rokem vydali díky dotačnímu příspěvku zřizovatele. Vyvrcholením našeho úsilí byla ve čtvrtek 23. února návštěva městského úřadu, kde nás provázel svým výkladem pan místostarosta Patrik Orlík. Kluci a děvčata se seznámili s volebním systémem, fungováním úřadu, obcemi, které patří pod křídla Hradce nad Moravicí. A bylo toho samozřejmě více. V samotném závěru si děti prohlédly i prostory úřadu.
   Po zpáteční cestě se děti seznamovaly s památkami v Podolí.
   Jako vedoucí naší "expedice" mohu potvrdit, že děti se za měsíc mnoho dozvěděly a mnoho také zapamatovaly. Chválím je nejen za vědomosti, které prokázaly u pana místostarosty, ale také za pěkné chování, kterým vzorně reprezentovaly naší školu. D.Š.

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí