Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

7. ročník Vánočního jarmarku úspěšné proběhl

alt1.prosince na návsi obce Žimrovice proběhl 7. ročník Vánočního jarmarku, který spolu s naší školou organizoval Areál dobré pohody ŽImrovice a SDH Žimrovice. Už od 14. hod. začaly prodejní trhy, které se pomalu zaplňovaly návštěvníky z naší obce i mnohými přespolními (v našem případě „přeslesními“). Čím více se blížila 17. hodina, tím návštěvníků přibývalo. Za zvuku trumpet kočár tažený dvěma koňmi přivezl pana místostarostu Patrika Orlíka a faráře hradecké farnosti otce Martina. Po jejich projevech se rozsvítil vánoční strom na návsi a společně s cimbálovou muzikou Gizdi z Opavy jsme zazpívali několik vánočních koled.
   Děti z naší mateřské školy přednesly několik básniček a žimrovičtí školáci si „střihli“ adventní hru Od svatého Ondřeje po Tři krále. A ještě jednou přijel kočár. Tentokrát ale přivezl samotného Mikuláše. Andělé mu pomohli s rozdáváním dárků všem dětem.
   Dnes 3. prosince připomíná náš jarmark pouze rozsvícený smrk. Na našem webu naleznete na pěkné okamžiky i nějakou alttu fotovzpomínku. A krom pěkných okamžiků bychom si měli v sobě nést i větu, kterou měla pronést babička otce Martina: „A o adventu neblbněte!“

Pokojný advent všem za  organizátory přeje
Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Akce byla finančně podpořena z dotačního programu
Města Hradec nad Moravicí.

PS: Ve fotogalerii naleznete nově i krásné foto z jarmarku pana Jiřího Hajduka!

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí