Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Návštěva muzea v Opavě

altPrvní aprílový pátek jsme se s dětmi v rámci turistického kroužku vydali prozkoumat Slezské zemské muzeum v Opavě. Prohlédli jsme si živočichy, kteří se nachází u nás – ve Slezsku. Sekce se zvířaty měla u našich malých turistů největší úspěch. V muzeu se nachází uměle vytvořená jeskyně a její návštěvníci si mohou nasadit přilby se svítilnami a prohlédnout si, jak žijí netopýři. Neváhali jsme také navštívit pěknou výstavu s názvem Čas dětství a her. Ta je rozdělena do tří částí. Nejvíce nás zaujaly Zvířata a jejich děti, ale zajímavé byli i Pohádkové putování, kde jsou nádherné loutky a Když přiletí čáp, věnovaná historii. Nakoukněte do fotek, jak se nám líbilo.
             Petra Tomanová, vedoucí turisticko-přírodovědného kroužku


Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí