Základní škola a Mateřská škola Žimrovice

Image 1
Image 2
Image 3
Image 4
Image 5
Image 1
Image 2
Image 3
Image 4

Turisté v minizoo

altV pátek 11. 3. jsme se s malými turisty vydali do Opavy do Střediska volného času, kde jsme si mohli prohlídnout nevšední zvířátka v tamějším minizoo. Hned na začátku jsme zavítali do některými z nás obávané místnosti s hady. Až na pár jedinců si děti vzaly různé druhy škrtičů do ruky i kolem krku. Seznámili jsme se však i s jinými exotickými zvířaty.

Zaujali nás třeba strašilky, lupenitky, chameleoni, gekoni, v další místnosti nádherné rybky, žabky, želvičky a mnoho mnoho dalších. V druhé půlce prohlídky jsme navštívili trošku odlišnou expozici, kde se mohl pomazlit každý. A to třeba s králíčky, křečky, morčátky, fretkou, prohlédli jsme si vodní želvy, různé druhy papoušků, činčilu, potkany, a další. Počasí se trošku umoudřilo a po zpáteční cestě jsme ještě navštívili opavské velikonoční trhy, kde se děti povozily na kolotoči a posvačili jsme „fornetky“. Plni dojmů jsme se vraceli autobusem zpátky domů do Žimrovic. Myslím, že tato výprava byla velmi poučným začátkem našeho výletování. Doufám, že si každý odnesl nezapomenutelný zážitek.

Petra Tomanová, vedoucí turisticko-přírodovědného kroužku

Škola na dlaniPřírodní zahradaŠkola pro udržitelný život - logoOvoce do škol - logoMŠ Hradec nad Moravicí